Multifunkční domácí přípravek za 5 Kč: Koupelna bude nepřetržitě vonět
adbz.cz » Hobby » Multifunkční domácí přípravek: Záchod i celá koupelna po něm voní 7 dní bez ustání. Stačí sůl, soda a olejíček

Multifunkční domácí přípravek: Záchod i celá koupelna po něm voní 7 dní bez ustání. Stačí sůl, soda a olejíček

Toaletu je nutné udržovat hygienicky čistou. Připravte si univerzální přírodní čistič z běžně dostupných surovin a koupelna bude navíc dlouho vonět.

domaci cistic vyroba
Zdroj fotografie: iStock

Na čistou voňavou toaletu je radost pohledět. Jenomže v opačném případě se vám na ni nechce ani usednout. Pokud je záchod na první pohled špinavý a zapáchá, je nedůkladně dezinfikovaný. Nejen, že působí nevzhledně, navíc se v něm usazuje velké množství bakterií a vodní kámen. Nebudete-li ho pravidelně čistit, koledujete si o velké problémy. A to zejména v případě, máte-li doma malé děti, které si častokrát po použití toalety neumyjí dokonale ruce.

Vyhněte se používání chemických čističů

I když jsou chemické čističe účinné a hezky voní, jejich používání je vlastně zlo. Obsahují totiž zdraví nebezpečné látky, které poletují ve vzduchu. Vyzkoušejte to jinak a uvidíte, že jste šetřili nejen své zdraví, ale také přírodu. K dokonale vyčištěné toaletě dojdete za pomoci ryze přírodních prostředků, které máte jistě doma.

Jaké jsou příčiny zapáchajícího záchodu?

Když to u vás na toaletě silně zapáchá i v případě, že používáte drahé chemické prostředky, něco bude špatně. Většinou se jedná o znečištěné kanalizační potrubí – na to je lepší povolat odborníka. Nejdříve si však vyzkoušejte zbavit se vodního kamene a dalších usazenin podomácku. Věřte, že to není náročné a nezabere vám to ani mnoho času.

esenciální olej v ruce
Zdroj fotografie: Pexels

Tři ingredience pro čistou a voňavou toaletu

Snad v každé domácnosti se nachází jedlá soda, sůl a esenciální olej. Právě díky těmto zcela obyčejným věcem docílíte kladného výsledku a bude vám to záchodě vonět celý týden.

  • Jako první si nasaďte gumové rukavice.
  • Připravte se misku, do níž přidáte 8 polévkových lžic jedlé sody a 2 lžíce soli.
  • Smíchejte suché ingredience a poté přidejte pár kapek oblíbeného esenciálního oleje.
  • Vzniklou směs nasypejte do záchodové mísy a zaklapněte víko. Po pár minutách působení můžete opláchnout.

Nejlepší na tom je, že můžete mix využít i k čištění kachliček, vany, baterií a umyvadla v koupelně. Vše bude dezinfikované a krásná vůně vás bude provázet až 7 dnů.