Kanaďanka si postavila mobilní domek uprostřed lesů | adbz.cz
adbz.cz » Architektura » Uprostřed lesa postavila domek připomínající perníkovou chaloupku. Má pouze 15 m², ale při pohledu dovnitř máte pocit, že tam chcete žít

Uprostřed lesa postavila domek připomínající perníkovou chaloupku. Má pouze 15 m², ale při pohledu dovnitř máte pocit, že tam chcete žít

Krásný domek, jako z pohádky O Jeníčkovi a Mařence, si postavila žena z Kanady uprostřed lesů. Jezdí sem ve volných chvílích relaxovat a koupat se do nedalekého jezera.

chaloupka les
Zdroj fotografie: Se souhlasem Rachel Ross

Na útěk do přírody z města pomýšlí jistě spoustu lidí. Rachel Ross si v Kanadě postavila malý mobilní domek uprostřed lesů, aby měla kam jezdit na dovolenou. Přestože se jedná jen o malý přívěsný domek, jeho exteriér i interiér působí opravdu fantasticky a vypadá téměř jako by v lese vyrostl. Rachel si dala záležet na každém detailu a výsledek je více než působivý.

Malý prostor, ale skvělá atmosféra

Přestože celé obydlí má pouze 15 metrů čtverečních, jeho atmosféra a provedení vezme dech každému, kdo by na ně jen náhodou v narazil v lese. Domek je obklopen lesy a čas zde tráví pouze jeho autorka Rachel Ross. Hned vedle vchodu do domku má plastiku usmívajícího se slunce, které má evokovat pozitivní myšlenky a dobrou náladu. Na první pohled zaujme také kulaté okno v průčelí, vyrobené ze starého skleněného stolu. 

Exteriér je obložen doškami a vzdáleně připomíná perníkovou chaloupku z pohádky O Jeníčkovi a Mařence. Už při pohledu zvenčí je tak jasné, že tento mobilní domek nebude úplně obyčejný ani uvnitř. Tam se nachází jeden velký útulný pokoj vytápěný krbem, u kterého můžete sedět užívat si atmosféru. Dále se zde nachází také stůl s posezením, plně vybavená kuchyně a prostorná postel. Ta je umístěna v malém proskleném výklenku, takže máte pocit, že spíte přímo v lese.

V místnosti je střešní okno pro pozorování hvězd

Jediná místnost tohoto mobilního domku má spoustu oken a i uprostřed lesa pouští dovnitř dostatek světla. Kromě proskleného výklenku se nad postelí nachází také střešní okno, které oceníte zejména v noci při pozorování hvězd. A v neposlední řadě vám dostatek světla poskytnou také velká francouzská okna, kterými se zároveň vstupuje dovnitř po několika schodech. Uvnitř se nachází také prostorný kuchyňský kout s velkou pracovní plochou a plynovými kamny na vaření.

Protože je tento mobilní domek uprostřed lesů, není samozřejmě připojený k elektrické ani vodovodní síti. Veškeré světlo tak zajišťuje krb a svíčky, na které zde Rachel má připravených hned několik přenosných stojanů. Na pití a vaření používá dešťovou vodu nebo rozpuštěný sníh a je vždy potřeba vodu převařit. Při koupání má Rachel velkou výhodu, nedaleko se totiž nachází rozlehlé jezero, které je viditelné i z postele.

Kam utíkáte od civilizace do přírody vy?

Zdroj: Rachel Ross, architekt John Hendel