Nejlepší řešení pro levné bydlení: Tento domek postavíte za 1 den, vydrží 100 let a můžete ho zmenšit či zvětšit dle uvážení

Přenosné domy si získávají v současné době čím dál větší oblibu. Nejenže vám umožní bydlet kdekoliv si zamanete, ale také vás nepřijdou na mnoho peněz.

i Zdroj fotografie: S vědomím Wikkelhouse
i Zdroj fotografie: S vědomím Wikkelhouse
i Zdroj fotografie: S vědomím Wikkelhouse
i Zdroj fotografie: S vědomím Wikkelhouse
i Zdroj fotografie: S vědomím Wikkelhouse
Další 1 fotografie
Další 1 fotografie
                   

Dnes chce stále více lidí bydlet na okraji města nebo na vesnicích. Koupě pozemku či rodinného domu se ovšem v těchto místech zdá čím dál více jako nereálná záležitost – jsou málo dostupné a rok od roku dražší. Se skvělým řešením přišla nizozemská společnost Factory Fiction, která se specializuje na výrobu přenosných domů. Umožní vám bydlet kdekoliv si zamanete, navíc přijdou pouze na několik stovek tisíc korun. 

Stavba vás přijde draho 

Ačkoliv mnoho lidí sní o koupi / stavbě rodinného domu na okraji města nebo na vesnici, současná doba toto přání čím dál více znemožňuje. Stavba vyjde na hodně peněz a zabere nespočet času. Nizozemská společnost Factory Fiction ovšem přišla s elegantním a úsporným řešením – vyrábí totiž přenosné domy, které lze postavit za malou cenu během jednoho dne, přičemž vydrží sloužit až neuvěřitelných 100 let. 

Přenosné domy jsou vyráběny především z lisované lepenky, která zajišťuje nepropustnost vody při dešťových dnech a drží veškerý materiál pohromadě. Vzhled samotného interiéru si můžete zvolit, jaký chcete – firma je v tomto ohledu hodně flexibilní a chce vyhovět zákazníkům tak, aby byli co nejvíce spokojení. Překvapivá je také cena samotného domku, vyjde vás na pouhých 25 000 eur, tedy v přepočtu přibližně 615 000 korun.

Velikost záleží pouze na vás 

Co se týče velikosti domku, tak i zde výrobci dávají zákazníkům možnost volby. Je pouze na vás, jak si vzhled bydliště představujete. Na inovativní stavby je poskytována záruka na 50 let, ovšem podle firmy mohou vydržet více než 100 let. Hlavním benefitem je i to, že je můžete převézt kamkoliv chcete – pokud máte chuť žít v přírodě, můžete zůstat tam. Když si to rozmyslíte, zavoláte a během dne se můžete přestěhovat jinam.

iZdroj fotografie: S vědomím Wikkelhouse

Tyto domky mohou na první pohled působit naprosto minimalisticky, uvnitř však najdete dostatek prostoru na všechny důležité potřeby, včetně menšího krbu. Překvapí vás také prosklený vstup z přední a zadní strany, který interiéru dodává dostatek slunečního světla, a pokud si necháte dům převézt do přírody, tak i nezapomenutelné výhledy. Samotné vybavení záleží pouze na vás – jaké si to uděláte, takové to máte. 

Nechybí ani terasa

I přes nízkou cenu je funkčnost domků opravdu k nezaplacení. Pokud tedy nepotřebujete tucty drahého nábytku, budou skvělou volbou i pro vás. Naleznete v nich naprosto vše, co ke svému životu potřebujete – mimo jiné jim nechybí ani menší terasa s dostatečným prostorem pro posezení s přáteli nebo pozorování hvězd. Níže se můžete podívat na video, které vás provede samotným procesem výroby těchto staveb.

Kde byste se se svým přenosným domem usadili vy? 

Zdroj: HomeBuilding

Galerie

Další 1 fotografie
Další 1 fotografie
Diskuze Vstoupit do diskuze
50 lidí právě čte
Autor článku

Lukáš Jírovec

Zobrazit další články