Dvaadvacetiletá žena zrekonstruovala rodinný dům z roku 1832, ve kterém vyrůstala. Výsledek je fantastický

Sidney Collins Freeman byla až do svých 22 let poměrně obyčejná mladá žena. Pak se ovšem rozhodla udělat něco výjimečného.

i Zdroj fotografie: Se souhlasem Sidney Collins Freeman
                   

Krátce po ukončení studia se Sidney Collins Freeman rozhodla dát si pauzu před tím, než se vydá na novou životní cestu. Ale když se podívala na rodinný dům z 19. století, uvědomila si, že nutně potřebuje opravit. Proto neváhala a pustila se do toho. A to tím spíše, že se její rodiče museli už v roce 2012 přestěhovat do chatky vedle něj, protože místo samotné už bylo neobyvatelné.

Oficiálně v ohrožení, nepomohl však nikdo

Bez zajímavosti není ani fakt, že se díky své vysoké historické hodnotě dostal i na prestižní seznam Míst v ohrožení, spravovaný organizací Alabama Trust for Historic Preservation a Alabama Historical Commission. Sidney se obávala jeho prodeje i toho, že by ho mohli noví majitelé zbourat. Rozhodla se proto vzít vše do svých rukou.

iZdroj fotografie: Se souhlasem Sidney Collins Freeman

Přiznala, že si jeho prostřednictvím také chtěla uchovat nádherné vzpomínky na dětství. Vzpomínala mimo jiné na to, jak ji v jeho zdech učila teta vařit nebo jak každý den pekla pečivo pro všechny v okolí. Pro Sidney Collins Freeman šlo proto o víc než jen záchranu historického objektu.

Nádherný dům s mnoha nedostatky

Sidney také vzpomínala na to, jak nepohodlné občas bydlení v takovém domě bylo. Nebyla v něm totiž elektřina ani sprcha, protože dům pocházel z roku 1832. I když ve své době patřil k jedinečným dílům architektury, postupně přece jen trochu zastaral. Sidney Collins Freeman vzpomíná na to, jak se v zimě všichni krčili okolo malých plynových kamen a návštěvy si v přijímacím salonu nikdy nemohly odložit kabát ani čepici, protože v něm mrzlo.

iZdroj fotografie: Se souhlasem Sidney Collins Freeman

Jinak však dům vypadal nádherně. I před rekonstrukcí připomínal na pohled spíš panské sídlo než rodinný objekt. Svou bílou fasádou zářil do daleka (i když její odstín už nebyl právě nejčistší). Pozornost dokázal upoutat i velkými okny s dřevěnými okenicemi, nádherně vykrouženým schodištěm nebo množstvím zeleně v okolí. Vyřezávané zábradlí pak mohlo posloužit bez jakýchkoliv úprav jako úžasná filmová kulisa. Bez nadsázky.

iZdroj fotografie: Pixabay

Sidney neměla s opravami domů žádné zkušenosti, přesto se nevzdala

Může se zdát, že na dvaadvacetiletou dívku, která právě ukončila studium, bude rekonstrukce rodinného domu zkrátka příliš velkým a náročným úkolem. A to zejména ve chvíli, kdy nemá s podobnými projekty žádné zkušenosti. Sidney Collins Freeman se však rozhodně nechtěla vzdát. Naštěstí si k sobě brzy našla spřízněnou duši. V roce 2017 její úsilí podpořil přítel (a dnes už manžel) Jake Freeman.

Podívejte se, jak vypadá dům teď

Dnes získala nemovitost opět svůj starý lesk. Okolí ji obdivuje, a co je ještě lepší, užít si ho může kdokoliv. Některé jeho pokoje totiž manželé pronajímají skrz síť Airbnb. Jak sama Sidney říká: „Něco takového nemá smysl dělat, pokud to nedokážete sdílet. Turisté přespávající v Alabamě tak mají o jeden zajímavý „hotel“ víc.“

Zdroj: SouthernLiving

Diskuze Vstoupit do diskuze
146 lidí právě čte
Zobrazit další články