Zlaté ručičky: Za 30 000 Kč si postavil dům. Zůstává v něm i přes zimu, aniž by musel topit

Postavit si dům úplně sám, na to si troufne málokdo. A ještě menší počet lidí zvolí ke stavbě čistě přírodní materiály s minimem investic.

i Zdroj fotografie: S vědomím Eugene J.
i Zdroj fotografie: S vědomím Eugene J.
i Zdroj fotografie: S vědomím Eugene J.
i Zdroj fotografie: S vědomím Eugene J.
Další 0 fotografie
                   

Mnoho lidí se snaží všemi různými způsoby chránit planetu. Také chtějí věnovat co nejvíce času svému zdraví. Je totiž důležité zlepšit kvalitu života vlastně ve všech směrech. Mnoho lidí dokonce staví i ekologická obydlí. Milovník přírody si postavil nádherný dům z hlíny a písku, jehož stavba stála pouhých 30 000 korun. A této volby rozhodně nelituje.

Velmi zajímavý dům

Na stavbu tohoto domu využil jeho majitel především písek, vodu, hlínu, slámu a dřevo. Nejprve pracoval na vnějších zdech, protože jejich stavba trvala opravdu velmi dlouho. Měl sice málo zkušeností ve stavebnictví, ale ani to ho neodradilo. Všechno zvládl bez cizí pomoci. Dům je sice malý, přesto disponuje hned několika místnostmi.

iZdroj fotografie: S vědomím Eugene J.

Zatím v domě není elektřina, ale muž tento problém řeší. Od souseda si vypůjčil prodlužovací kabel, protože si potřeboval nabít notebook a telefon. Když do domu vejdete, budete se cítit úplně jako v pohádce. Má kulatá okna a na střeše dokonce roste tráva. Ale majitel je naprosto spokojený a říká, že si nedokáže představit žít v lepším domě.

Opravdu šikovný muž

Muž se rozhodl, že stěny domu vymaluje na bílo. Sice mu hodně lidí říkalo, ať nechá pískovou barvu, ale on byl rozhodnutý, protože bílé stěny se mu líbily více. Dobré je, že v domě bude teplo i v té nejkrutější zimě. Na stropě je použito zateplení v podobě pilin, jejichž vrstva je 20–30 centimetrů. Tím pádem si majitel může být jistý tím, že nezmrzne. Už se nemůže dočkat, až se do domu přestěhuje.

https://youtu.be/JMTJmrrmap0

Galerie

Další 0 fotografie

Jak se vám tento dům líbí?

Zdroj: Kurjer
Diskuze Vstoupit do diskuze
148 lidí právě čte
Autor článku

Aneta Kalasová

Mé srdce patří architektuře a designu, ozvláštnění webu ADBZ poutavými články a inspirativními nápady. Prostřednictvím mého obsahu objevíte nejnovější trendy, inovativní projekty a radu, jak propojit funkčnost s krásou. Jsem spolehlivou průvodkyní pro všechny milovníky architektury a designu, kteří hledají nové způsoby, jak oživit své domovy a prostory. Nechte se inspirovat nadšením a vstupte do světa tvůrčích možností.

Zobrazit další články