Dechberoucí přeměna starého karavanu v opravdový domov za necelých třináct tisíc. Snové bydlení i bez hypotéky - adbz.cz
adbz.cz » Architektura » Dechberoucí přeměna starého karavanu v opravdový domov za necelých třináct tisíc. Snové bydlení i bez hypotéky

Dechberoucí přeměna starého karavanu v opravdový domov za necelých třináct tisíc. Snové bydlení i bez hypotéky

Starý karavan je skvělou příležitostí, jak si zajistit netradiční bydlení. Dvojice z Michiganu ukazuje, jak recyklovat a ze starého udělat nové.

old 1617518 1280 e1615791608575
Zdroj fotografie: Pixabay

Někdy se staré nepoužívané věci přetvoří a stanou se něčím novým. Někteří lidé jsou velmi vynalézaví a pokud jste i zrovna vy ten typ člověka, co raději recykluje, než vyhazuje na skládky, je pro vás tento článek jako dělaný. Bydlení a příbytky mohou mít různé formy a podoby. Existují milovníci novodobých staveb, ale najdou se i takoví, kteří touží po charakteru. Po něčem, co nemá každý druhý a bude to pro něj mít speciální význam a kouzlo.  

Dvojice z Ameriky, konkrétně z města Michigan, se rozhodla restaurovat obytný vůz. Karavan zakoupili na internetu za 600 $, což je v přepočtu asi 13 000 Kč. Z této ceny byli samozřejmě nadšení, ale to jen do chvíle, než zjistili, oč jde. Dann a Chip po koupi dostali něco zcela jiného, než bylo v inzerátu popsáno. Zakoupili vrak karavanu, který téměř neměl střechu, nefungovala mu světla a podlaha také nebyla nic moc, spíše byla celá zrezlá a zničená. 

Jak opravili karavan 

S opravou karavanu Dannovi pomáhal jeho otec. Museli vše kompletně rozebrat, vyčistit a znovu sestavit. Desky, které byly shnilé, museli kompletně nahradit, vyklepat přední díl karavanu, vše natřít a nalakovat. Opravili celou podlahu a střechu. Pak se pustili do renovace oken. Skla vyměnili, rámy opravili a natřeli a znovu nainstalovali do otvorů.  

Konečná venkovní úprava 

Co se týká externího vzhledu, otec se synem se nechali inspirovat dobovými fotografiemi a informacemi v knize o autech z roku 1968. Nakonec vybrali odstíny bílé, ledovcově zelené a červené a auto natřeli. Karavan tak získal vzhled původních dobových automobilů. 

Jak to vypadá uvnitř karavanu 

Co se týká interiéru, vsadili na lehký recyklovaný design a útulno. Dann s Chipem rádi tráví čas venku, zejména u tábořiště nad ohněm se špekáčkem v ruce. Proto karavan slouží jako místo, kam se mohou schovat v případě špatného počasí a večer (nebo i přes den) zde mohou ulehnout ke spánku.  

V jedné části pod oknem se nachází rozlehlé zavěšené lůžko se spoustou polštářků, které navozují pocit klasického bydlení a lákají k ulehnutí. Dále zde jsou chytře vymyšlené úložné prostory na textil, které zároveň maskují prohlubně kol. Krásně dotváří a začišťují celý interiér. A protože jde o dobový kousek, nechybí ani stará komoda, opět zakoupená na internetu za téměř směšnou částku.  

Posezení nesmí chybět 

I co se týká stolu a křesel, byly použity vintage kousky. Z celého karavanu čiší charakter, minulost se snoubí s přítomností a je zde poznat láska ke kombinaci starého a nového. Ne vždy je nutné vše pořizovat nové. Dobový kousek vypráví příběh a může krásně podpořit vizáž celého interiéru.  

Podlaha je omyvatelná a navozuje pocit dřeva. Nechybí ani police na stěnách vyrobené ze starých trubek a prken. Celý interiér má nádech industrialismu a vintage stylu.  

Zdroj: Better Homes & Gardens