Zbavte se děr na oblečení bez jehly a nitě. Švadlenka prozradila sekundový trik vhodný pro všechny druhy látek

Každému se asi někdy stalo, že se mu na nějakém kusu oblečení udělala dírka. Ale u některých to zamrzí víc než u jiných.

i Zdroj fotografie: Depositphotos
                   

Člověk si vždy oblíbí jeden kousek oblečení, který potom začne nosit tak často, jak jen to je možné. Časté nošení oblečení ale vede k tomu, že se postupem času látka začne rozpadat a stává se, že se vám na něm udělá dírka. Jenže k tomuto kousku už máte takový vztah, že se ho prostě nedokážete vzdát a tak si dírku zašijete. S tímto způsobem ale nebudete potřebovat ani jehlu s nití a dírky se zbavíte.

Je to jednodušší než zašívání

Tímto způsobem si dokážete opravit větší i menší dírky na oblečení. Budete na to sice potřebovat víc věcí, ale je dost možné, že je všechny máte doma. Pokud ne, tak se dají velice snadno sehnat v obchodech. A potom už záleží jen na vás a na vaší šikovnosti.

iZdroj fotografie: Depositphotos

Co tedy budete potřebovat

  • fixační materiál ronofix (k sehnání v obchodě s látkami)
  • voskový papír
  • žehličku a žehlící prkno
iZdroj fotografie: Depositphotos

Nejprve kousek oblečení obraťte naruby a část, kterou budete opravovat vyžehlete úplně do hladka. Nesmí být vůbec zvlněná. Potom ořízněte kousek fixačního materiálu, který musí být o něco větší, než je dírka, kterou budete spravovat.

Celý postup vám zabere 10 minut

Po ustřižení fixačního materiálu zatlačte látku, která je v okolí dírky, k sobě, abyste ji již vůbec neviděli. A potom do toho místa ronofix přiložte. Žehličku nastavte na program „vlna“. Na fixační materiál dejte ještě voskový papír, aby se zabránilo tomu, že se na něj žehlička přilepí.

Žehličku přitlačte na papír a držte asi 10 vteřin. Rozhodně s ní ale nehýbejte! To byste jinak celý postup museli zopakovat. Zkontrolujte, jestli se vám to povedlo na první pokus a „záplata“ drží tam, kde má. Díky tomuto způsobu opravy vám oblíbený kousek vašeho oblečení vydrží o něco déle.

Zkoušeli jste již tento způsob?

Zdroj: The Spruce

Diskuze Vstoupit do diskuze
149 lidí právě čte
Autor článku

Ladislav Podešva

Zobrazit další články