Bílou křídu se vyplatí nosit všude s sebou. Pomůže s mastnými fleky na oblečení i se zašedlými rukávy

Bílá křída je nezbytným parťákem školní tabule a malé děti si s ní kreslí i po chodnících. Díky svému složení je však užitečná i v běžných životních situacích.

Bílá křída na tabuli i Zdroj fotografie: Plastique / Creative Commons / CC BY-SA 2.0
                   

Možná vám přijde divné, že ji ženy nosí běžně v kabelce. Má to jen jeden jediný důvod. Křída obsahuje vápenec, a ten se může pochlubit vlastností, která je k nezaplacení. Jakmile zjistíte, co všechno bílá křída dokáže, ihned si ji poběžíte koupit. Společně se rtěnkou, papírovými kapesníčky a prášky na bolest hlavy se stane nedílnou součástí vaší kabelky.

I romantická večeře se může pokazit

Jen si představte, že obdržíte pozvání na romantické rande, od něhož si mnohé slibujete. Jenomže jak už to tak bývá, když se na něco těšíme, tak se vyskytne zádrhel. Při konzumaci lahodné večeře vám na halence ulpí jídlo a vznikne mastná skvrna. Pokud budete mít po ruce bílou křídu, je problém vyřešen. Mastný povrch postačí potřít bílou křídou a oblíbený kousek oblečení je zachráněný.

Bílou křídu ocení i pánové

Ženy pečující o manžely, kteří zastávají funkce, v nichž je nutné elegantní oblečení, si konečně oddechnou. Častým praním límečky a oblasti kolem rukávů šednou a je velmi těžké je udržet bílé. I v tomto ohledu využijete bílou křídu. Špinavá místa křídou potřete a poté důkladně omyjte. Nebudete věřit vlastním očím, jak bílé košile ožijí.

Čistý límec na košili iZdroj fotografie: Pixabay

Když malují děti po stěnách, není to konec světa

Rodiče malých dětí moc dobře vědí, že uhlídat je bývá někdy nadlidský úkol. Za pár vteřin dokážou nezbedové nemožné. Místo na papíry kreslí po stěnách, což je nepříjemné. Neklesejte na mysli a zbytečně je netrestejte. Pomalované stěny přejeďte bílou křídou, ta vsákne mastnotu a zdi budou opět sněhobílé.

Zbavte se pachů v domácnosti

Obyčejná bílá křída má rozsáhlé využití. Oceníte ji i v domácnosti jako odstraňovač nevábných pachů. Poradí si s nepříjemným odérem vycházejícím z lednice i odpadkového koše. Bílou křídu vložte do misky a umístěte ji na zapáchající místo. Jen ji nezapomeňte pravidelně měnit, díky tomu její účinek zesílíte.

A k čemu používáte bílou křídu vy?

Zdroj: Ukr.Media
Diskuze Vstoupit do diskuze
66 lidí právě čte
Autor článku

Michaela Hajdová

Zobrazit další články