Jak postavit chatku z lehkého paletového dřeva | adbz.cz
adbz.cz » Architektura » Mladíci se rozhodli postavit dům z palet a ušetřit statisíce korun. Uprostřed lesa vybudovali snový domov, který uchvátí oči každého

Mladíci se rozhodli postavit dům z palet a ušetřit statisíce korun. Uprostřed lesa vybudovali snový domov, který uchvátí oči každého

Hodně lidí sní o tom, že jednou budou mít malou chatičku v lese, kam budou moci utéct před každodenními problémy. A co si ji zkusit postavit vlastníma rukama?

palety
Zdroj fotografie: Depositphotos

Mladíci ze skupiny TA Outdoors vám dnes ve videu ukáží, jak si postavili malou kabinku z palet. Tato kabinka se nachází hluboko v lesích, což sice může vyvolávat strach, ale na druhou stranu, kde jinde bude větší klid než právě tady. Netrvalo jim to dlouho a mohou v ní přespávat, nebo před ní třeba jen opékat špekáčky. A pokud jste zruční, můžete si takovou kabinku postavit i vy.

Použili pouze palety z práce

Mladí muži postavili chatku jen z bezplatného paletového dřeva, které si mohli vzít u sebe v práci. Ušetřili peníze pomocí recyklovatelných palet. Byl to skvělý nápad, protože toto dřevo je lehké a tak se může snadno přenést do lesa a můžete pracovat pouze s vaším ručním nářadím.

hromada palet
Zdroj fotografie: Depositphotos

Mnoho lidí nemá finance na stavbu nového domu

Bohužel je doba, kdy mnoho lidí na stavbu nového domu prostor, čas ani peníze. Ale je tady stále možnost vybudovat si malý domeček někde mimo civilizaci, můžete použít levné nebo dokonce volně dostupné materiály, mezi které patří právě i paletové dřevo. Přestože je kabina, kterou mladíci postavili, malá, je v ní postel, psací stůl, police i židle. Takže je tam vše, co je potřeba k přespání.

mala chatka
Zdroj fotografie: Depositphotos

Na střechu použili cín ze staré střechy

Tato malá chata v lese sice nemá elektřinu ani jiné energie, ale to vůbec nevadí. Nejprve začali muži rozbíjet palety na použitelné dřevo, aby mohli vybudovat základy. Na střechu použili cín ze staré střechy stodoly. Aby si mohli uvařit jídlo, nainstalovali dovnitř i kamna. No a paletová kabina dodnes stojí a mladíci jsou na ni patřičně hrdí. Podívejte se na video.

Zdroj: LivingoffgridHome