Neuvěřitelná proměna staré chalupy na Floridě | adbz.cz
adbz.cz » Rekonstrukce » Rozpadlou chalupu proměnili na dům svých snů. Je až k neuvěření, jak tento ráj na zemi vypadal před rekonstrukcí

Rozpadlou chalupu proměnili na dům svých snů. Je až k neuvěření, jak tento ráj na zemi vypadal před rekonstrukcí

Asi jako každý z nás i tento pár snil o tom, že bude žít na pobřeží a budou mít blízko k vodě. Jednoho dne našli na prodej starý dům a udělali si z něj domov.

dum po promene e1625336957522
Zdroj fotografie: Se souhlasem Hector Manuel Sanchez

Pár hledal místo, kde by jejich synové mohli žít a být co nejvíce v kontaktu s vodou. Jejich matka totiž se svým otcem v dětství hodně plachtila na severovýchodě. Vybrali si město, které se nachází 2 hodiny od Thomasville, St. Teresu. St. Teresa stále lpí na životním stylu staré Floridy, kde každý má lásku k přírodnímu světu, sdílená rybářská mola a ocenění za naprostou jednoduchost. Právě proto je zde nemožné najít cenově dostupnou nemovitost.

Nakonec našli dům svých snů

Každý den kontrolovali seznam nemovitostí, ale nikdy tam nic nebylo. Pomalu už to začínali vzdávat, když jednoho dne našli foto domu s nápisem „Na prodej“. Hned se na něj jeli podívat a zůstali zděšení, všude byl nepořádek a bylo vidět, že tu roky nikdo nebydlel. Bylo jim jasné, že zde bude potřeba udělat ještě hodně práce, ale jakmile vyšli na terasu, věděli, že dům musí koupit. Dozvěděli se, že se dům jmenuje „Why Knot“, pojmenovali ho tak původní majitelé.

dum pred
Zdroj fotografie: Se souhlasem Hector Manuel Sanchez

Dům zevnitř i zvenčí vymalovali bílou barvou a strop verandy vymalovali modře. Jediným dalším barevným prvkem v domě jsou venkovní dveře, které jsou také do světle modra. Většina původního nábytku pocházela ze skladů. Ale dlaždice a dřez měly obrovskou hodnotu. Rodina před nimi prostě věděla, jak žít. V prvním patře se nachází pokoj pro hosty, kuchyň, jídelna a obývací pokoj. Hlavní ložnice, dětské pokoje a koupelna jsou ve druhém patře.

modry gauc
Zdroj fotografie: Se souhlasem Hector Manuel Sanchez

Celý dům si předělali podle svých představ

Co budou večeřet, závisí na tom, co ten den chytí nebo nakoupí na trzích s mořskými plody. Tento dům má jen jednu jídelnu, ale na druhou stranu, proč jich mít více. Odstranili dřevěné zábradlí a nahradili ho pevným lanem. Chtěli mít totiž dům v námořnickém stylu.

kuchyn
Zdroj fotografie: Se souhlasem Hector Manuel Sanchez

U vchodových dveří je umístěný barový stolek, který dali chlapci svému otci k narozeninám. Každá návštěva jim ho pochválí a zajímavé lahve s alkoholem, mušle a slaměné klobouky dodávají celému baru šťávu. Z kuchyně má člověk stejně skvělý pocit, jako ze zbytku domu. Má téměř nezničitelnou modrou podlahu, vlastně je to modré školní linoleum.

Útulný obývací pokoj a dětský pokoj pro chlapce

Při navrhování obývacího pokoje by mělo být nejdůležitější si uvědomit, že by tato místnost měla být hlavně relaxační. Zásadní je vytvořit si místo pro čtení, spánek a přemýšlení. A obývák je taky nejoblíbenější místnost páru v domě. Společně se tam dívají na filmy a tráví zde společný čas.

obyvak
Zdroj fotografie: Se souhlasem Hector Manuel Sanchez

Chlapci nikdy nehráli žádné týmové sporty, takže většinu víkendů tráví i s rodiči na pláži. V pokoji mají bílou dvoupatrovou postel a vše je sladěné opět do bílo-modra. V jejich skříních se nachází hodně přikrývek, protože kamarádi chlapců u nich mají vždy dveře otevřené.

Zdroj: Southernliving