V době zdražování se tento tip na dárek bude hodit. Potěší rodinu i přátele, a přitom vyjde na pár korun

Jelikož všechny zasáhlo zdražování, není mnohdy možné koupit plánovaný drahý dárek. To ale neznamená, že nemůžete pro své blízké něco lákavého vyrobit.

i Zdroj fotografie: iStock
                   

Mnoho lidí sdílí názor, že ručně vyráběný dárek je mnohem cennější než dárek kupovaný. A vzhledem k tomu, že se teď všude ve světě všechno zdražuje, může být opravdu výhodnější něco vyrobit než kupovat drahé věci. Když se podíváte na tento dárek, rozhodně byste neřekli, že je ručně vyráběný, vypadá totiž opravdu nádherně. A ušetříte jím nemalé peníze, což se hodí.

Dárek, který využije každý

Pokud se rozhodnete, že nějaký dárek vyrobíte, měli byste mít určitou dávku kreativity a také šikovnosti, aby se vám podařil. Celkově ale musíte vědět, co přesně chcete vyrobit. Je například docela jednoduché vyrobit nějaký svícen, ale není to právě věc, kterou se trefíte do vkusu široké populaci. Tento dárek naopak využije naprosto každý a do jeho výroby se můžete pustit vlastně hned.

Zvládne to úplně každý

Možná už vás napadlo, že dnes budeme připravovat dárek, který bude jedlý. A jelikož končí léto, znamená to, že začínají dozrávat švestky. Z těch si můžete udělat skvělá domácí povidla, která ocení naprosto každý. Sezónní ovoce se dá krásně kombinovat s tím, které v obchodech seženete každoročně. Tím pádem můžete vytvořit velmi zajímavé kombinace, jako jsou například jablka s banány nebo pomerančem.

iZdroj fotografie: Depositphotos

Další možností je naložit okurky, případně udělat jakýkoliv džem. Takový balíček udělá radost snad úplně každému. Můžete nakombinovat sklenice různých velikostí a rozměrů. Jakmile budete mít hotové vše, co budete chtít darovat, bude vám zbývat už jen vybrat vhodnou krabici, do které to všechno naskládáte. Zkuste skleničky doplnit ještě sušenkami, oříšky a jinými drobnými pochutinami a skvělý dárek je na světě.

Tělový peeling

Pokud nechcete dávat svým blízkým jedlý dárek, můžete vyzkoušet udělat jednoduchý tělový peeling, který ocení snad každá žena. Jediné, co budete potřebovat, bude hnědý cukr a vanilková esence. Tuto směs dejte do pěkné sklenice a přidejte třeba pěknou dřevěnou lžičku na nabírání.

Čím nejčastěji obdarováváte své blízké?

Diskuze Vstoupit do diskuze
82 lidí právě čte
Autor článku

Aneta Kalasová

Zobrazit další články
JakZdravě.cz
JakZdravě.cz
Nápoj z červené řepy sníží krevní tlak a dodá tělu potřebné vitamíny
DámskýDeník.cz
DámskýDeník.cz
Průlom v moderní medicíně: Doktoři nahradili část čelisti chlapce kouskem jeho nohy
Události247.cz
Události247.cz
Němečtí a čeští zákazníci stále dostávají odlišnou kvalitu potravin pod stejným obalem
VědaŽivě.cz
VědaŽivě.cz
Jaký je původ tajemného Čupakabry: Někteří zastávají teorii, že jde o výsledek mimozemského genetického inženýrství