Jak se jednoduše ostříhat a mít účes jako od kadeřníka? 4 překvapivě jednoduché metody, které zvládne úplně každý v pohodlí svého domova
Domácí stříhání vlasů je momentálně jedna z dovedností, které jsou v dnešní době velmi užitečné. Co tedy před samotným stříháním vědět a na co si dát pozor?
V dnešní době, kdy jsou kadeřnictví zavřená a návštěvy velmi omezené, je dovednost stříhání vlasů téměř zázračnou vlastností. Umět ostříhat sebe samého není zas tak těžké, jak se může na první pohled zdát, ale existuje několik věcí, na které je důležité dávat pozor. Zbrklé stříhání by totiž mohlo přinést ne úplně kýžený výsledek, a dokonce by to mohlo dopadnout pěknou pohromou. Jak tedy správně na nový vlasový sestřih z pohodlí domova?
Střih sem, střih tam
Jednou z nejdůležitějších zásad při stříhání vlasů jsou ostré nůžky. Pokud by totiž ostré nebyly, mohly by nadělat více škody než užitku. Dalším důležitým bodem je pevná a jistá ruka. Nervózní škubání nebo třes v rukou by nemusely vést k úplně dobrému výsledku. Pokud tedy máte jistotu, že vaše nůžky nejsou tupé a že vaše ruce udělají rovný a přímý střih, je na čase se do toho pustit.
Nejdříve si vlasy navlhčete, aby neelektrizovaly a držely tvar. Poté je hřebínkem rozdělte na rovnou polovinu a uhlaďte. V místě, kde chcete vlasy zastřihnout, si zavažte gumičku a zkontrolujte, zda je na obou stranách ve stejné úrovni. Pokud jste si jisti, že ano, opatrně stříhejte těsně před uvázanou gumičkou. Nakonec ještě chyťte konečky vlasů a mírně prostříhejte.
Zastřižení polámaných konečků
Další drobnou radou, jak se zbavit polámaných nebo suchých konečků vlasů, je jejich pravidelné zastřihování v copánkách. Celý postup je velmi jednoduchý, stačí si pouze zaplést vlasy do copánků a mírně zastřihnout ty vlásky, které z copánků trčí ven. Nejsou tím myšleny vlasy za gumičkou, ale ty, které vyčnívají v zapletené části. Tímto pravidelným zastřihováním zredukujete počet zničených částí vlasů a ty pak budou mnohem lépe růst.