Zbavit se chlupů na oblečení bude hračka. Zkuste tyto vychytávky
adbz.cz » Hobby » Jak se do jednoho zbavit zvířecích chlupů z oblečení: Silonky jako poslední záchrana, ocet je zlikviduje už v pračce

Jak se do jednoho zbavit zvířecích chlupů z oblečení: Silonky jako poslední záchrana, ocet je zlikviduje už v pračce

Každý majitel domácího mazlíčka bojuje s větrnými mlýny v podobě chlupů, které se drží na oblečení i v celé domácnosti. Tyto triky pomohou nepříjemný problém vyřešit.

zena chlupy kocka odstranovani
Zdroj fotografie: Depositphotos

Úklid domácnosti, ve které žije i chlupatý mazlíček, je náročná zkouška trpělivosti. Největším problémem jsou chlupy, které se drží v podstatě všude, kde se zvíře mihne. Na kobercích, na čalouněném nábytku nebo třeba na vašem oblečení. Představa, že se jich jednou provždy zbavíte, je sice lákavá, ale nereálná. V podstatě je můžete jen eliminovat. Neobejdete se bez opravdu výkonného vysavače, který pomůže s úklidem domova, a sadou triků, jež fungují na chlupy na oblečení.

Vsaďte na nylonové punčocháče

Každý, kdo má psa nebo kočku, už má vyzkoušené, že běžným vypráním pozůstatky mazlíčka z oblečení nedostane. Takže k základní výbavě domácnosti nezbytně patří odchlupovací gumové nebo papírové válečky, nejrůznější kartáčky a spousta dalších nástrojů, které se dají sehnat v obchodech za pár korun, ale jejich účinnost není dokonalá. Můžete si koupit i sofistikovanější vymoženosti, které si s chlupy na šatech poradí, ale jsou dražší. Nebo můžete vsadit na nejlevnější babské rady.

Pokud nemáte po ruce speciální váleček, abyste jím rychle před odchodem do práce přejeli chlupy na saku, můžete použít lepicí pásku. Funguje na stejném principu, chlupy se na ni nalepí a pak ji jednoduše vyhodíte. Pásku také můžete namotat na dlaň tak, aby lepivá část byla směrem ven, a postupně ji takto přikládejte na znečištěný oděv. Když ani izolepu nemáte po ruce, nezoufejte. Běžte se podívat do prádelníku, kde jistě najdete nylonové punčocháče nebo ponožky.  

Vypráním se chlupy neodstraní

Když si všimnete, že jsou roztrhané nebo se spustilo oko, vůbec to pro tento účel nevadí. Stačí totiž, když si ponožku navléknete na ruku a oděv několikrát přejedete. Chlupy se na nylon přichytí. Pokud jste doma nenašli ani punčocháče, s odstraněním psích nebo kočičích chlupů z oblečení vám pomůže také obyčejná houbička na nádobí. Oděv jemně přejeďte drsnou stranou, na které se chlupy zachytí. Příliš ale netlačte, abyste některé jemnější kousky oblečení nepoškodili.

houbicka uklid barvy
Zdroj fotografie: Depositphotos

Oblečení musí čas od času do pračky. Je dost frustrující, když chlupy objevíte na vypraném prádle. Samotným vypráním je totiž neodstraníte. Abyste byli s výsledkem spokojení, před tím, než oblečení vložíte do spotřebiče, přejeďte ho válečkem, kartáčem, izolepou nebo nylonem či houbičkou. Máte-li sušičku, dejte do ní oblečení před praním na 10 minut a spusťte cyklus bez ohřevu. Nezapomeňte pak vyčistit filtr.

Pomůže ocet i houbička na nádobí

Přestože se sušičky prádla stávají běžnou součástí českých domácností, stále je velká spousta těch, které spotřebič nemají. Vypořádat se s chlupy na oblečení během praní může pomoci také bílý ocet. Stačí, když 120 mililitrů nalijete před praním do zásobníku na aviváž. Kyselina octová zvířecí chlupy nalepené na oblečení uvolní. Odstranit nežádoucí chlupy mazlíčka můžete i s pomocí čisté molitanové houbičky na nádobí. Ke každé várce prádla ji přidejte do pračky. Chlupy na sebe nachytá.