Jak účinně dostat dlouhé vlasy a chlupy z koberce? Záchranná metoda pro vysavač ušetří hodiny úklidu - adbz.cz
adbz.cz » Hobby » Jak účinně dostat dlouhé vlasy a chlupy z koberce? Záchranná metoda pro vysavač ušetří hodiny úklidu

Jak účinně dostat dlouhé vlasy a chlupy z koberce? Záchranná metoda pro vysavač ušetří hodiny úklidu

Dostat z koberce chlupy zvířecích miláčků nebo své vlasy může být docela těžký úkol. Naštěstí však existují způsoby, jak se srsti z koberce zbavit.

chlupy na koberci
Zdroj fotografie: Depositphotos

Přinášíme vám několik způsobů, jak dostat z koberce vlasy i zvířecí srst. Váš vysavač tak už nebudou ucpávat velká množství srsti ze zvířat ani spousty dlouhých vlasů. Některé z těchto způsobů můžete vyzkoušet ihned, k jiným si budete muset pořídit náčiní. Každopádně zjistíte, že všechny tyto tipy skvěle fungují.

Použijte štětinový štětec nebo košťátko

Máte v koberci napadané dlouhé lidské vlasy? Zkuste je z podlahy vyčesat štětinovým štětcem, který je jednoduše zachytí. Obdobně jako štětec vám samozřejmě může posloužit malé košťátko nebo kartáček s větším množstvím štětinek. Tato metoda je vhodná na lidské vlasy, nikoli na malé psí nebo kočičí chlupy.

kartac
Zdroj fotografie: Pixabay

Na zvířecí srst je mnohem lepší gumové koště. Gumové štětiny skvěle zachytí veškeré chlupy na koberci díky statické elektřině. Zkuste malé krátké tahy. Koště s gumovými štětinami vám dobře poslouží i na jiném povrchu než na koberci. Skvělé bude také na linoleum, laminát nebo dlažbu. Určitě jste již v kadeřnictví viděli, že kadeřnice používají právě toto koště.

Existují speciální hřebeny, ale postačí i houba

Věděli jste, že existují speciální hřebeny na koberce? Kvůli zvířecím chlupům si je však pořizovat nemusíte. Bohatě postačí, pokud použijete vlhkou houbu. Stačí namočit úplně obyčejnou kuchyňskou houbičku do horké vody a pak krouživými pohyby koberec vyčistit. Tato technika je ideální, pokud máte koberec i na schodech. Pomoci vám mohou také obyčejné gumové pantofle – opět díky statické elektřině.

mycihouba
Zdroj fotografie: Pixabay

Používat lze také válečky, stejně jako na oblečení. Na podlahu je však vhodné zvolit válečky větší, jinak s odstraňováním chlupů z koberce strávíte celé dny. Důležité je podlahu válcovat pomalými tahy, aby vám vlasy z válečku kvůli rychlým pohybům nepadaly zpět na podlahu. Myslete na to, že po nějaké době je nutné odstranit vnější samolepku a pokračovat s čistým válečkem. Ideální je také koberec jednou za čas vyčistit jedlou sodou nebo aviváží.

Zdroj: Cleanup Ambition