Při vaření masa a vývaru vždy umístěte do hrnce i obyčejnou skleničku. Už se vám nikdy nezakalí a bude daleko chutnější
Tohle je opravdu skvělá metoda vaření masa, kterou znaly určitě již vaše babičky. Využívají ji dokonce i špičkoví kuchaři.
Dnes už jen málokdo ví, že když se dá do vody k vařícímu se masu skleněný pohár, je maso potom mnohem jemnější, vývar je chutnější a hlavně se vám nezakalí. Také jste možná nevěděli, že každý druh masa by se měl vařit při jiné teplotě, aby chuť byla opravdu ta nejlepší, co může být. Tohle všechno ale věděly již vaše babičky, proto obědy od nich chutnaly vždy nejlépe.
Jak postupovat
V první řadě byste měli myslet na to, že maso byste nikdy neměli zalévat teplou vodou. Vždy použijte studenou. A teď už jen do hrnce s masem a vodou dáte jeden skleněný pohár. Tohle je ten trik babiček, na který nedají dopustit. Hrnec poté postavte na sporák a ten zapněte na střední plamen.
Co dělat dál
Jakmile uslyšíte zvláštní zvuk, jako je řinčení skla, rozhodně se nelekejte. Znamená to pouze to, že sklenice začala narážet na dno a boky hrnce. A vás teď čeká úkol. Je třeba odstranit pěnu, která se vytvořila na povrchu a také musíte snížit plamen úplně na minimum. Je to sice trošku zdlouhavé vaření, ale stojí to za to.
A máte skoro uvařeno
Najednou uvidíte, že pohár přestal narážet do hrnce a vydávat ten nepříjemný zvuk. Profesionální kuchaři vám vždy řeknou, že jakékoliv maso by se nikdy nemělo vařit v úplně vroucí vodě. Jinak se totiž může stát, že bude buď vysušené a nebo uprostřed nedodělané. Aby bylo maso chutné a vývar nezakalený, je třeba ho raději vařit déle, ale při nižší teplotě.
A proč dávat ten skleněný pohár? Je to vlastně něco jako alarm. Jakmile totiž začne narážet o hrnec, znamená to, že musíte ihned snížit teplotu, že teplejší voda už by nebyla dobrá. Docela jednoduché, nemyslíte?
Jaké triky jste se naučili od svojí babičky vy?