Varování pro všechny pejskaře: Hrozí vám pokuta 100 000 Kč. Drahého přestupku se denně dopouští 3 z 5 Čechů

Pokud máte psa a dopouštíte se stejně jako ostatní pejskaři této chyby, raději buďte na pozoru. Můžete schytat obrovskou pokutu.

i Zdroj fotografie: iStock
                   

Nově má každý majitel domácích zvířat povinnost uklízet po svých mazlíčcích veškerý bordel, který za sebou zanechají. Pokud tak neudělají, mohlo by se jim to dle serveru Český rozhlas vymstít ve formě nemalé pokuty – a to ve správním řízení až do částky 100 000 Kč. Ještě než se tedy příště vrátíte z vycházky domů, raději se dvakrát ujistěte, že je vše v pořádku.

Po svém mazlíčkovi si vždy ukliďte 

Nové vyhlášky se týkají většiny měst po České republice, a přestože někde vše zůstává při starém, každý majitel psa by měl po svém mazlíčkovi vždy uklízet. Přeci jen jde o důkaz respektu k ostatním a jim samotným by se určitě nelíbilo, kdyby na svém pozemku náhodou našli výkal od cizího zvířete. Skutečnost se týká naprosto každého a za její nedodržení můžete dostat pokutu ve výši až 10 000 Kč (může vám být přidělena i zpětně).

Pokud by se však váš případ dostal až k soudnímu řízení, tato částka se může vyšplhat až na 100 000 Kč. Nejde přitom jen o to, zda pes vykoná svou potřebu a vy ji následně neuklidíte, ale také například když v rámci hry poničí dřevo či jiný materiál. Ten tam totiž může dle webu Rokycany dlouho poté zavázet, dokud si kvůli němu někdo něco neudělá. Policie proto varuje každého majitele domácích zvířat, aby vždy uklízeli místo, které jakýmkoli způsobem znečistili. Nová vyhláška tak snad konečně nastolí pořádek. 

Pes uvázaný na chodníku iZdroj fotografie: Freepik
Pokud váš pes udělá venku nepořádek a vy ho neuklidíte, schytáte velkou pokutu.

„Já si myslím, že je to jedině dobře. Pokaždé, co jdeme s přítelem na procházku, vídáme psí výkaly a rozkousané kusy dřevin. Nikdo to po nich prostě neuklízí a my už toho máme vážně dost. Jakmile zjistím, kdo to dělá, okamžitě to nahlásím a nechám dotyčného zaplatit pokutu, protože takhle by to dál fakt nešlo,“ sdělila pro web adbz Nikola M. z Vlašského Meziříčí. 

Co si o této pokutě myslíte vy?

Diskuze Vstoupit do diskuze
120 lidí právě čte
Autor článku

Lukáš Jírovec

Zobrazit další články