Vývar vydrží v lednici i 6 měsíců, aniž by ztratil svou chuť. Babičky jej uchovávaly ve sklenicích
Čerstvě připravenému domácímu vývaru se nic nevyrovná. Jeho chuť je totiž nenahraditelná, nemluvě o tom, že obsahuje nespočet zdraví prospěšných látek.
Obsah článku
Snad neexistuje nikdo, kdo by si rád nepochutnal na kuřecím vývaru. Nejlepší je takový, k jehož přípravě byly použity suroviny rovnou ze dvorku a zahrádky. Pokud bydlíte ve městě a nemáte možnost použít vlastní produkty, skočte k farmáři. Vývar z kuřete, které běhalo po dvorku, je o poznání lepší. O zelenině ze záhonku ani nemluvě.
Co nesmí v polévce zaručeně chybět
Nejdříve se zaměříme na přípravu. Pokud si myslíte, že uvaříte silný vývar jen z pár kostí a kůže, jste na omylu. Na všem si dejte záležet, protože vývar nevaříte každý den. Nachystejte si dostatek kostí, chrupavek, vazů a také masa. Samozřejmě dbejte i na dobu vaření, za hodinku se vám silný vývar neuvaří. Vše se musí pomalu táhnout, aby se do vody uvolnily veškeré chutě. Výsledkem bude plnohodnotná směs, která vás zahřeje a tělu doplní cenné živiny.
Vývar zasytí a prospěje zdraví
Kuřecí vývar je jako stvořený pro všechny, kteří mají velký hlad, bojují s nechutenstvím anebo jsou nemocní. Dokonce je skvělým parťákem proti kocovině. Navíc se jedná o pokrm, který není prudce kalorický. Obsahuje esenciální mastné kyseliny, antioxidanty, karnosin i bílkoviny. Kuřecí vývar reguluje tělesnou hmotnost, čistí nosní cesty, posiluje imunitu a hydratuje. Zde máte hned několik důvodů, proč ho mít vždycky po ruce.
Tuk, který neškodí
Klíčem k úspěchu je vývar uvařený z domácích kuřat, která běhala po dvorku a zahrádce. Díky tomu budete mít jistotu, že bude polévka silná a zdravá. Takováto zvířata na sobě mají tuk, který propůjčí vývaru dokonalou chuť a optimální mastnotu. Poznáte ho podle toho, že je žlutý. Vývar obohatí o hutnou chuť. Takto uvařená polévka se musí pro další účely uchování v lednici přecedit, zbavíte ji nechtěných nečistot.
Vývar uchovávejte ve sklenicích
Jakmile budete mít vývar přecezený, začněte s jeho dávkováním do čistých sklenic. Již při nalévání vývaru do sklenic si všimnete tuku, který vyplouvá nahoru. Pakliže nic nezpozorujete, nemáte dobře připravený vývar. Naplněné sklenice zavíčkujte a zchlaďte. Tuk vám nahoře ihned ztvrdne a konzervuje vývar ve sklenici. Takhle to dělávaly už naše babičky. Dávejte si velký pozor, abyste tuk nepropíchli, jinak byste museli polévku do několika dní spotřebovat.
chalupari-zahradkari.cz
1 d
udalosti247.cz
11 h
udalosti247.cz
11 h