Jak otevřít sklenice s kompotem bez použití síly aneb Fígle našich babiček
adbz.cz » Hobby » Jak otevřít sklenice s kompotem bez použití síly aneb Fígle našich babiček

Jak otevřít sklenice s kompotem bez použití síly aneb Fígle našich babiček

Právě pečete svůj oblíbený moučník a sklenice se zavařeninou, kterou zrovna nutně potřebujete, nejde otevřít. Poradíte si i bez silného manžela nebo souseda.

kompoty sklenice box
Zdroj fotografie: abcMedia (vlastní tvorba)

Každý z nás to zažil. Máte neskutečnou chuť na něco, co je pevně zavřeno v nedobytné sklenici. Zkušené hospodyňky už ví, jak na to, aby nemusely čekat na své manžely, až jim sklenice otevřou. Existuje pár jednoduchých triků a fíglů, bez kterých se při řešení tohoto problému rozhodně neobejdete.  

Pozor na otvírání sklenic pomocí keramických nožů 

Pokud se snažíte pevně uzavřenou sklenici otevřít například keramickým nožem, dávejte si opravdu pozor na říznutí nebo na kousky nože, které se velmi snadno odlamují. Mohli byste tak přijít k nepříjemnému, a hlavně zbytečnému zranění. Zkuste raději celou sklenici namočit na několik minut do horké vody. Víko sklenice by se mělo mírně roztáhnout a ta půjde mnohem snadněji otevřít.  

Pokud nemáte čas a k obsahu sklenice se potřebujete dostat co nejrychleji, použijte jednoduše otvírák na láhve. Jemně jím víko sklenice vypačte, aby se dovnitř dostalo trochu vzduchu. Sklenice by pak měla jít otevřít velmi snadno, ovšem stále dávejte pozor na své zdraví a při otevření postupujte opatrně, abyste sklenici neponičili a neřízli se o ni.  

Jak otvíraly sklenice naše babičky 

Někdy se také může stát, že na otevření zavařenin máte příliš mokré ruce. V takovém případě neexistuje nic jednoduššího, než na víčko od sklenice položit hadřík a otevřít ji spolu s ním. Ruce na víčku by měly přestat klouzat a sklenice tak půjde otevřít mnohem snáze. Naše babičky také poklepávaly na hranu víka a dno sklenice dřevěnou špachtlí. Nejspíš se tak uvolnilo trochu vzduchu a sklenice tak šla otevřít raz dva.  

zavařovací sklenice
Zdroj fotografie: Pexels

S pomocí těchto receptů a triků už vám nebude dělat problém otevřít žádnou sklenici a s chutí si tak budete moci vychutnat kompoty a zavařeniny, s kterými jste si dali v sezóně tolik práce. Souseda pak už nemusíte volat, aby vám sklenici pomohl otevřít, ale už jen proto, aby vám obsah pomohl sníst.