Suchá hořčice odpudí ze zahrady otravnou havěť, hmyz a škůdce. Má dlouhotrvající a zaručený účinek

Pomocí hořčice se zbavte všech slimáků a jiné havěti ze zahrady. Krásně pokvete a na rozdíl od chemických přípravků nezničí půdu.

i Zdroj fotografie: Depositphotos
                   

Usušená forma hořčice se přidává do půdy, jako prevence proti škůdcům. Není toxická, nezatěžuje půdu a neulpívá v těle rostlin. Jen zkrátka škůdcům nevoní. Dokonale nahrazuje všechny pesticidy. Nezatěžuje životní prostředí, je dobře dostupná a cenově výhodná. Hořčice se skládá z malých zrnek velkých asi 1 mm. Každé je plné živin a vnitřní síly. Je bezpečné jak pro lidi, tak zvířata. Takže se nemusíte bát její aplikace na zahradě. 

iZdroj fotografie: Pixabay

Jak ji používat 

Prášek se jednoduše rozsype v požadované ploše a na určitá místa. Pokud bude suché počasí, vydrží prášek na místě cca 8 dní až 2 týdny. Aplikace je jednoduchá. Může se buď sypat v podobě prášku anebo vodního roztoku, který se rozpráší na listy brzy ráno nebo večer po západu slunce. Respektive tehdy, když rostlině nemůže slunce ublížit. Voda se odpařuje a zbytky hořčice by přeci jen v kombinaci se sluncem mohly napáchat velkou škodu. Ale ve výsledku nijak neublíží a je velice neškodná. I pro lidi, kteří s ním mohou manipulovat klidně bez rukavic. 

Na co všechno se používá 

  • Škůdci – Roztok se do země vpravuje hlavně za účelem usmrcení škůdců hmyzu. Nehromadí se v hlíně, neubližuje. 
  • Drát – Proti němu bojujte s pomocí kaše. Smíchejte 200 g hořčičného prášku s 10 l horké vody. Nejlépe v kbelíku s víkem. A nechejte jej odstát cca 3 hodiny. Pak přeceďte a přidejte 5 lžic octa 9 % a 50 g nastrouhaného mýdla. Utvořte roztok, kterou budete na listy aplikovat jednou týdně. Pokud intenzivně pršelo, opakujte nástřik znovu.  
  • Hlemýždi a slimáci – jsou postrachem každé zahrady. Asi každý známe obrázek toho, jak vše spořádají. Roztok je rozhodně vyžene. Spásají totiž listy rostlin, jejich květy a stonky. Zůstává po nich pohroma. Tím, že posypete či polijete rostliny a jejich okolí, zaženete slimáky z vaší zahrady. Jednak jim to nevoní a za druhé, jim to popálí jejich tenkou kůži. Pokud to chcete urychlit přidejte chilli anebo popílek z práškového dřeva.  
  • Motýli a housenky – Připravte si roztok 10 l vody a 1 šálku prášku hořčice a tabáku. Zavíčkujte a nechte 3 dny luhovat. Přeceďte přes gázu a každý druhý týden rostliny postříkejte. Po housenkách nebude ani památky.  
  • Cibule a mrkev – Je lepší je ošetřovat. Bude tím lepší úrodu. Do řádků na výsadbu nalijte hořčičný prášek a dřevěný popel 1:3. Vysaďte sazenice a nechte je narůst 5 cm. Opakujte postup roztoku a nalijte. Poté opakujte po dalších dvou týdnech. Pomocná ruka končí. Nyní je to na přírodě. Tuto směs můžete ale i nadále aplikovat mezi řádky zeleniny co 14 dní. 
iZdroj fotografie: Pixabay
  • Mšice a klíšťata  prevence je nejdůležitější. Proto smíchejte 100 g prášku s vodou a nechte to 2 dny luhovat. Přeceďte přes plátno, zřeďte dvakrát vodou a přidejte 40 ml tekutého mýdla.  tento roztok stříkáme na keře a stromy před květem, pak po odkvětu a pravidelně co 15 dní.  
  • Blechy – Si rády pochutnávají na ředkvičce, řepě, zelí. Můžete je ale udržet na uzdě, opět pomocí prášku rozmíchaného ve vodě a 2 dny odstátého. Polévejte rostlinu, ve chvíli, kdy vyhodí cca 5 listů. Pak jsou tu ještě blechy křižovaté, které milují zelí. Na ně do roztoku přidejte vysokoprocentní ocet. Stříkejte pokaždé, když je třeba. Hlavně ve chvíli, kdy vidíte nové škůdce. 
  • Padlí – Běžná nemoc rostlin. Porazíte ji tak, že do růžice nalijete roztok soli, hořčice a vody.  
  • Brouci a havět – Namíchejte si roztok 100 g prášku na 10 l vody a 40 g mýdlových hoblin.  
Zdroj: Garden Ideas
Diskuze Vstoupit do diskuze
140 lidí právě čte
Zobrazit další články