Jen dvě složky, které obvykle končí v koši, a pelargonie se přes noc obsypou květy. Jak na hnojivo za 0 korun?

Jejich nádherné květenství je pastvou pro oči. Není divu, že jsou pelargonie oblíbené, když jejich pěstování není příliš složité. Zvládne je i začátečník, bude-li držet určitých zásad.

i Zdroj fotografie: Depositphotos
                   

Domovinou pelargonií alias muškátů je jižní Afrika. Z původních pelargonií bylo vyšlechtěno na 240 druhů, jejichž typickým znakem jsou odolnost a vitalita. Nebojte se nechat rostliny chvíli bez vody, ony to přežijí. Bude se jim dařit i na balkóně, ať je orientovaný na kteroukoliv světovou stranu. Oblíbené jsou převislé odrůdy, které dobře vypadají v závěsných truhlících. A samozřejmě, že pelargonie nesmějí chybět ani na parapetech bytů a domů.

Jak o pelargonie pečovat

Když budete vybírat stanoviště pro své pelargonie, dejte je raději na jihovýchod, jihozápad a jih. Líbí se jim v rašeliništním substrátu, který je určený pro pelargonie a balkonové rostliny. Vyplatí se přidat startovací dávku hnojiva. Těmto rostlinám se daří v nádobě, která je těsnější. Nepotřebují mít okolo hodně místa. Proto jsou vhodné i na výsev do truhlíků, které pak zkrášlují okna. V době vegetace potřebují vydatnou zálivku. Pokud jim žloutnou spodní listy, znamená to, že mají méně vody.

Dopřejte svým pelargoniím domácí hnojivo

Pro pelargonie si můžete doma připravit hnojivo z domácích zdrojů. Bude vám stačit slupka od banánu a vaječná skořápka na jeden truhlík. Banánovou slupku pokrájíte, zalijete trochou vody a přidáte rozdrcenou skořápku. Tuto směs přidáte do půdy, v níž roste pelargonie. Měla by ji podpořit v růstu. Víte, že dobrým přírodním hnojivem pelargonií je i kávová sedlina?

iZdroj fotografie: Pixabay

Co dalšího pelargonie potřebují

Odkvetlé květy je třeba z rostlin odstraňovat. Pozor na přemokření půdy, protože to pak vede k zahnívání pelargonií a k náchylnosti k plísním. Přehnojená půda také není zrovna ideální, protože rostliny hůře nasazují na květ a častěji je napadají různí škůdci – plísně, houby a virózy. Zalévat je třeba ke kořenům, nikoliv na list.

Jaké jsou vaše zkušenosti s pěstováním pelargonií?

Podívejte se i na další zajímavosti o pěstování pelargonií (nezapomeňte si pustit titulky)

Zdroj: Bhg

Diskuze Vstoupit do diskuze
66 lidí právě čte
Zobrazit další články
JakZdravě.cz
JakZdravě.cz
Superpotravina med: Potravina plná vitamínů pomůže nejen na nachlazení
DámskýDeník.cz
DámskýDeník.cz
České matky se obuly do Simony Krainové kvůli výchově dětí. Jsou podle nich nevzdělané
Události247.cz
Události247.cz
Konsolidační balíček dostává svou podobu, předčasný důchod bude zřejmě minulostí
VědaŽivě.cz
VědaŽivě.cz
Jaký je původ tajemného Čupakabry: Někteří zastávají teorii, že jde o výsledek mimozemského genetického inženýrství