6 oblíbených rostlin, které nepochybně máte doma, ale podle lidových pověr nosí smůlu

Pokojové rostliny dokážou svým majitelům škodit. Tyto druhy si domů nepořizujte.
i Zdroj fotografie: Depositphotos
                   

Ne všechny rostliny jsou nám prospěšné. Některé jsou moc aromatické, produkují moc oxidu nebo zkrátka produkují negativní energii. Tyto pokojové raději přesuňte z dosahu. Pokud se jich nechcete vzdát, dejte je aspoň do nejméně používaného pokoje anebo na chodbu před dveře. 

Břečťan 

Je symbolem pohromy a smrti. Nasává energii od lidí, kteří žijí v jeho blízkosti. Špatně působí i na psychiku mužů, kteří jsou schopni pak opustit i rodinu, kvůli této energii sající rostlině. Nenechte ubližovat své rodině. 


iZdroj fotografie: Pixabay

Monstera 

Opět rostlina, co vysává životní energii. Řadí se totiž mezi odnože vinné révy. Opět působí špatně na lidi, co v domě bydlí. Muži to nesnesou a odejdou. Pokud jsou u vás hádky každý den a vy tuto rostlinu doma máte, odneste ji pryč. 


iZdroj fotografie: Pixabay

Kapradina 

Jedna z nejmocnějších rostlin. Říká se o ní, že je skutečně energetickým upírem. Sbírá energii, ale oslabuje i zdraví a ničí radost. Dům s kapradinou je nešťastný. I v lese vidíte, že se kolem kapradin žádné zvíře moc nepohybuje. 


iZdroj fotografie: Pixabay

Tchýnin jazyk 

Též odborně nazýván jako Sansevieria, je sice krásná rostlina, se zajímavou kresbou listů. Avšak už název vypovídá, že nejde o nic dobrého. Přináší neštěstí do domu a pohlcuje energii. I přesto je k vidění v mnoha domácnostech. Je pravdou, že dvoubarevné listy mají něco do sebe, ale nestojí to za to. 


iZdroj fotografie: Pixabay

Kala 

Je považována za svatební rostlinu. Má kuželovitý tvar květů a mnoho barevných odstínů. Sice je krásná, ale domů si ji nenoste. Promění ho v místo smutku a negace. A záhy po sňatku budete řešit rozvod. Nechte ji spíše do vázaných kytic z řezaných květin. 


iZdroj fotografie: Pixabay

Dieffenbachia

Jde nejen o životní energii ničící rostlinu, ale je i jedovatá. Šťáva z jejich listů je toxická. Proto ní vhodná do rodin s dětma. Pokud by se tekutina dostala na kůži, mohla by vyvolat silnou alergickou reakci. 


iZdroj fotografie: Pixabay
Zdroj: FlowerAura
110 lidí právě čte
Zobrazit další články
Co si myslíte o článku?
4/5 (80%) 949 hlasů
Nahlásit chybu
JakZdravě.cz
Ztvrdlé mozoly a rozpraskané paty mohou být minulostí díky běžnému dostupnému léku, který má každý doma
DámskýDeník.cz
Málo známý fígl s lakem na vlasy, který trvale zabrání trhání všech punčoch a silonek
Události247.cz
Někteří poslanci do Sněmovny moc nechodí. Andrej Babiš je nejhorší, SPD včetně lídra patří k nejlepším
VědaŽivě.cz
Kostarika jde příkladem celému světu aneb jak překonat krizi odlesňování a stát se mistrem v udržitelnosti životního prostředí