Za nesprávné splachování záchodu zaplatíte 18 000 Kč. Týká se to skoro poloviny českých občanů. I vás?

Protékající toaleta vás může za rok vyjít až na 18 000 Kč. To není zrovna malá částka, navíc o ni přijdete úplně zbytečně.

i Zdroj fotografie: Depositphotos
                   

Zvuk protékající vody už na toaletě slyšel asi úplně každý. Všichni jsme už minimálně jednou řešili situaci, kdy jsme špatně spláchli a záchod protékal. Ne každý si ale v takové chvíli uvědomí, kolik peněz ho to může stát.

Za hodinu může protéct až 25 l vody

Závada na splachovači toalety bývá velmi častou příčinou, proč řešíme zbytečně vysokou spotřebu vody. Přibližně 86 % průměrné domácí spotřeby vody připadá na sprchování/koupání, splachování, praní/úklid a mytí nádobí, informuje Deník. A právě špatné splachování nás ročně může stát tisíce korun navíc.

Už jste někdy řešili závadu na splachovači? Stačí zkrátka špatně spláchnout a záchod začne protékat. Nemusíme si toho všimnout hned, často se pak stává, že toaleta protéká klidně celou noc. Za hodinu pak může protéct až 25 l vody, varuje TZB Info.

Nesplachujte peníze do záchodu

A to doslova. Pokud si závady na splachovači nevšimnete a necháte záchod protékat, zbytečně tak můžete přijít ročně až o 18 000 Kč. To není zrovna malá částka, navíc když si uvědomíte, že jsou tyto výdaje opravdu naprosto zbytečné.

splachování wc iZdroj fotografie: Depositphotos

Nejenže byste si měli dávat pozor, jestli záchod neprotéká, ale zamyslet se můžete i nad šetrným splachováním. Stále více lidí se zajímá o spotřebu vody a projevují zájem o toalety s duálním splachováním. Díky nim pak podle deníku iDnes můžete výrazně ušetřit.

Zatímco staré typy toalet měly pouze jedinou možnost se spotřebou až 9 litrů na jedno spláchnutí, nové modely pak díky duálnímu splachování nabízí možnost použít 3 nebo 6 litrů vody, některé dokonce jen 4,5 litrů vody na jedno spláchnutí. To je velký rozdíl vzhledem k tomu, že na jednoho člena domácnosti připadá spláchnutí průměrně čtyřikrát denně.

Zbytečné peníze stojí i kapající kohoutek

I zdánlivá drobnost, jako je kapající kohoutek, vás ročně může vyjít na nemalé peníze. Ruku na srdce – kolikrát jste si už všimli, že kohoutek v kuchyni nebo třeba v koupelně kape, ale vědomě jste nápravu situace odkládali i několik dní či dokonce týdnů? Podle intenzity kapání můžete za hodinu přijít o 4 až 12 litrů vody, což vás podle webu E15 může přijít až na 9 000 Kč ročně. A přitom úplně zbytečně.

Řešili jste už někdy protékající toaletu?

Diskuze Vstoupit do diskuze
57 lidí právě čte
Zobrazit další články