91 % Čechů to dělá špatně: Takhle se správně umisťuje toaletní osvěžovač
adbz.cz » Hobby » 91 % Čechů to dělá špatně. Správně zavěsit toaletní osvěžovač umí málokdo

91 % Čechů to dělá špatně. Správně zavěsit toaletní osvěžovač umí málokdo

Zjistěte, jak správně zavěsit WC blok do mísy, aby fungoval podle očekávání. Většina lidí se dopouští této nejčastější chyby.

wc blok v toaletě
Zdroj fotografie: Depositphotos

WC bloky a osvěžovače vzduchu jsou skvělými pomocníky nejen v boji proti nepříjemnému zápachu, ale také s různými bakteriemi, kterými se to v záchodové míse jen hemží. Aby vám však závěsné bloky opravdu dobře fungovaly, měli byste se podle webu iReceptář zaměřit na jejich správné zavěšení. Důležitou roli hraje poloha i způsob jejich uchycení. Od té doby, co si to hlídám, mi už WC blok do mísy nespadl.

Vyhněte se nepříjemnému zápachu

Vlivem nadměrné vlhkosti a výskytu různých nečistot, bakterií a vodního kamene se mnoho lidí ve své koupelně potýká s nepříjemným zápachem. I toho největšího smradu se však můžete během chvilky zbavit použitím obyčejné sirky. O způsobu, jak tento geniální trik funguje, najdete více informací v dřívějším příspěvku na adbz.

Jak správně používat WC bloky

Tyto koupelnové čisticí doplňky se používají hned ze dvou důvodů. Tím prvním je likvidace velkého množství bakterií v záchodové míse, což snižuje míru jejího znečištění, a druhým pak výrazná vůně, která dokáže v mnoha případech přebít i zatuchlý pach. Většina lidí tyto bloky po rozbalení zavěsí do mísy tak, že jeho plastovou úchytku zahákne za okraj záchodu a přikryje prkénkem. Při zvednutí prkénka však hrozí shození WC bloku do mísy.

žena na záchodě
Zdroj fotografie: Freepik
Toaleta bude čistší a voňavější, když se naučíte WC blok používat správně.

Tajemství správného používání WC bloku spočívá ve změně způsobu jeho zavěšení. Nejdříve si vyberte vhodné místo na okraji mísy. Poté se vrhněte na samotnou instalaci plastové úchytky. Namísto toho, abyste však háček zavěsili přes okraj mísy, vložte plastový háček pod vnitřní okraj mísy. Tímto způsobem dojde k jeho vnitřnímu uchycení a pod prkýnkem nebude nijak vadit, jak potvrzuje i naše čtenářka Petra S. z Orlové: „Díky tomuto zavěšení se za WC blok nezachytává oblečení ani nepadá při zvednutí prkýnka.“

Nahraďte chemii v domácnosti

Nemusíte nutně kupovat drahé WC bloky plné nebezpečných chemikálií. Jak si jednoduše vyrobit jejich přírodní alternativu, jsme blíže popisovali v předchozím článku na adbz. Podle portálu Dům&Zahrada jej však lze nahradit také tabletami z pracího prášku. Obecně je výroba těchto přípravků velmi jednoduchá, rychlá a především levná.