Škrtněte na záchodě sirkou a zbavíte se otravného problému
adbz.cz » Hobby » Jediná sirka zastoupí jakýkoliv drahý osvěžovač. Stačí ji zapálit na záchodě

Jediná sirka zastoupí jakýkoliv drahý osvěžovač. Stačí ji zapálit na záchodě

Zápach na toaletě je zkrátka nepříjemný. Buď můžete kupovat předražené osvěžovače vzduchu, nebo využít tak obyčejnou věc, jakou je zápalka.

zachod sirka zapalka
Zdroj fotografie: abcMedia (vlastní tvorba)

Nepříjemný odér vycházející ze záchodu je obrovský problém. I přes veškerou snahu se ho nedokážete zbavit. Situace je ještě nepříjemnější v případě, že k vám přijde návštěva. Učiňte krok, který vám vytáhne trn z paty. Jednou pro vždy přestanete kupovat osvěžovače z drogerie, protože díky této vychytávce, která vás nebude stát skoro nic, nad problémem vyzrajete.

Voňavý záchod po umytí ano, ale na jak dlouho

Ruku na srdce. Pravidelný úklid toalety je klíčem ke spokojenosti. Nejenže se zbavíte nechtěných bakterií, ale navíc vám to bude na záchodě krásně vonět. Většina lidí řeší otázku zápachu osvěžovačem z drogerie, ale tento fígl vás přesvědčí o snadnější možnosti. Osvěžovače jsou dost drahé a některé ani dlouho nevoní. Jestliže máte doma obyčejné zápalky, máte vyhráno.

Zapalte sirku a máte vystaráno

Zapomeňte na aerosolové osvěžovače na toaletu a osvojte si zcela jednoduchý trik, který vymyslely chytré hospodyňky. Postačí, když zapálíte sirku a necháte ji vyhořet skoro až do konce, samozřejmě dejte pozor, ať se nepopálíte. Tato akce trvá pár sekund. Uvolňující se oxid siřičitý přebije nepříjemný zápach. Při procesu by neměly být v toaletě chemické čisticí prostředky, protože mohou s ohněm reagovat. Nakonec zápalku namočte pod proudem vody a vyhoďte ji do koše.

zubní pasta
Zdroj fotografie: abcMedia (vlastní tvorba)

Když nemáte po ruce zápalky, neklesejte na mysli

Pokud nemáte doma sirky, není to konec světa. Efektivní osvěžovač vzduchu si vyrobíte i doma, například tento z mentolové zubní pasty. Má to však jeden háček. Metoda funguje jen na klasický záchod, ne geberit.

  • V tubě zubní pasty udělejte otvory a trošku pasty vytlačte ven.
  • Umístěte ji pod splachovací víko záchodu.
  • Při každém spláchnutí ucítíte jen svěží vůni. A nejlepší na tom je, že aroma vydrží po dlouhou dobu.
  • Zcela ojedinělý trik je účinný, a především cenově dostupný.