Domácí osvěžovač vzduchu překoná všechny kupované | adbz.cz

Jak si vyrobit domácí osvěžovač vzduchu bez chemie za 7 minut? Přebije nežádoucí pachy a dodá dlouhotrvající vůni

Aby se člověk cítil ve svém domově komfortně a přirozeně, měl by mít svou specifickou vůni, která mu bude vonět. Tu si můžete vytvořit sami a naprosto jednoduše.

i Zdroj fotografie: Depositphotos
                   

Jakmile si dáte procházku uličkou v drogerii, kde se nachází osvěžovače vzduchu do bytu a domu, nestačíte většinou žasnout. Krásné vůně vás obklopují z každé strany, od letního vánku až po směs tropického ovoce či například levandule. Jenomže jakmile si je koupíte a začnete je používat, vždy to skončí stejně. Akorát vás bolí hlava a vůně je tak vtíravá, že se to nedá vydržet.
Vyřešte tyto problémy vlastním osvěžovačem

Do kupovaných osvěžovačů bývá automaticky přidáváno mnoho chemických látek. Nelze se tedy divit, že nikdy nebudou vonět naprosto přirozeně a mnohdy udělají více škody, než užitku. Jakmile si ale vyrobíte vlastní osvěžovač, už takovou nepříjemnost zažívat nebudete.


iZdroj fotografie: Freepik

Sami totiž přesně víte, co jste do svého přípravku přidali, a tím získáváte jistotu, že vůně bude přesně dle vašich představ. Navíc chemické sloučeniny v jakémkoliv výrobku nejsou zrovna dvakrát vhodné pro zdraví. Pokud je ještě k tomu dýcháte a bolí vás z nich hlava, pro váš organismus to nic moc dobrého neznačí.

Jak si tedy domácí osvěžovač vyrobit?

Budete potřebovat dva šálky vody, dvacet až třicet kapek esenciálního oleje libovolné vůně, dvě polévkové lžíce jedlé sody a láhev s rozprašovačem. Nejprve nasypejte dvě lžíce jedlé sody do misky a smíchejte je s cca dvaceti pěti kapkami oleje dle vašeho výběru. Skvělou volbou jsou určitě citron či levandule, ale vedle nešlápnete ani s eukalyptem. Následně přilijte vodu a vše důkladně promíchejte.


iZdroj fotografie: Depositphotos

Poté váš originální osvěžovač přelijte do lahve s rozprašovačem, pečlivě ji uzavřete a důkladně protřepejte, čímž se ingredience spojí. Nyní máte hotovo a můžete ho rovnou použít. Tento způsob samovýroby je výhodný hned z několika důvodů. Kromě toho, že je levný a jednoduchý, je naprosto na vás, jakou vůni zvolíte. Můžete jich zkombinovat klidně víc a udělat vše tak, jak si sami přejete, neomezujete se na žádný výběr již hotových vůní.

Zdroj: Southernliving

Diskuze Vstoupit do diskuze
70 lidí právě čte
Zobrazit další články
Co si myslíte o článku?
5/5 (81%) 215 hlasů
Nahlásit chybu
JakZdravě.cz
Léčba bolestivého sedacího nervu za pouhých 10 minut. Bez nutnosti léků a lékařské návštěvy
DámskýDeník.cz
Zdánlivě nevinné vyvolávání duchů stálo jednu z dívek život. Na něco důležitého totiž zapomněly
Události247.cz
Zdražování nabralo na síle. Ministryně financí Schillerová odmítá svůj podíl viny a dále rozdává úsměvy
VědaŽivě.cz
Zabití Josefa Odložila má dvě verze. Proč došlo k omilostnění syna zabijáka? Věra Čáslavská důvod neunesla