Vodka a prádlo je kombinace s překvapivým účinkem. Silně dezinfikuje a odstraňuje i ty nejodolnější pachy

Vodka je skvělá nejen do míchaných drinků, ale využijete ji i na prádlo. Dokáže skvěle pohltit pachy a tím oblečení osvěžit.
i Zdroj fotografie: Depositphotos
                   

Ptáte se, k čemu je to dobré? Jaké jsou důvody k tomu, abyste měli v koupelně nebo prádelně láhev vodky po ruce? Není to antistresová pomůcka proti horám prádla a představě hodin strávených žehlením. Má zcela jednoduchou funkci –⁠ osvěžení prádla. 
Prát, nebo jen přeprat? 

Je třeba se naučit rozlišovat zapáchající a špinavé oblečení. Je v tom rozdíl. Pokud jste se v triku celý den potili na sluníčku nebo pokud vaše dítě hrálo v kalhotách fotbalový zápas na trávě, je zřejmé a logické, že takové kousky poputují rovnou do koše na prádlo a následně na klasický prací proces. Avšak jestliže jste v košili pouze vběhli do obchodu nebo jste v sukni pobyly chvíli venku, ale přitom se na ně už stihly nalepit pachy okolí, je dobré je osvěžit – tedy zbavit onoho zápachu a nachystat je na další nošení. 


iZdroj fotografie: Pixabay

K tomuto účelu si můžete nakoupit speciální prostředky, avšak ty mohou být dosti drahé a ve výsledku zbytečné. Postačí vám totiž vodka. To je tekutina všude dostupná i v různých cenových relacích. Jeden známý stylista ji doporučuje přelít do ostřikovače. A ve chvíli, kdy je prádlo pouze lehce cítit, třeba parfémem druhé osoby, můžete kus tohoto oděvu zlehka postříkat. 

Proč zrovna vodka a jak ji použít 

Vodka se už staletí používá jako dezinfekce. Má antibakteriální vlastnosti a dokáže pachy naprosto pohltit, ne pouze překrýt, jako je tomu u parfému a kolínské. Takže když se třeba vrátíte ze zápasu syna, kterého jste navštívili v pánské šatně, a smrdíte potem přítomných osob, nastříkejte se. Funguje to ale i u kouře. Každý to zná. V pátek je grilovací party u přátel na zahradě a vy se po příchodu domů cítíte jako párek. Anebo pokud je váš partner kuřák, můžete ho po každé návštěvě balkonu nastříkat vodkou. Třeba bude i veselejší. 


iZdroj fotografie: Pixabay

Vodku takto využijete také pokud jste zrovna smažili rybí prsty a vaše zástěra je načichlá zápachem ryb. Neuškodí ani ranní nastříkání lůžkovin, které jsou po noci docela zatuchlé. Můžete tímto způsobem osvěžit i kabát, který dlouho visel ve skříni. Pozvracel vám pes koberec nebo dítě počůralo pohovku? I v těchto případech to (po vyčištění postižených míst) zkuste s vodkou. Prakticky jakýkoliv textil lze postříkat.

Vodka je všestranný pomocník, použijete ji nejen v kuchyni a baru, ale i v koupelně. 

Zdroj: Apratment Therapy

129 lidí právě čte
Zobrazit další články
Co si myslíte o článku?
4/5 (80%) 283 hlasů
Nahlásit chybu
JakZdravě.cz
Ztvrdlé mozoly a rozpraskané paty mohou být minulostí díky běžnému dostupnému léku, který má každý doma
DámskýDeník.cz
Málo známý fígl s lakem na vlasy, který trvale zabrání trhání všech punčoch a silonek
Události247.cz
Někteří poslanci do Sněmovny moc nechodí. Andrej Babiš je nejhorší, SPD včetně lídra patří k nejlepším
VědaŽivě.cz
Kostarika jde příkladem celému světu aneb jak překonat krizi odlesňování a stát se mistrem v udržitelnosti životního prostředí