Reklama

Nalijte slunečnicový olej do odpadu umyvadla a dřezu. Málokdo ví o jeho skryté využitelnosti, ale dokáže zázraky

Nemusíte pro vyčištění odpadu kupovat drahé chemické přípravky, které jsou nejen zapáchající, ale také opravdu nebezpečné.

i Zdroj fotografie: Depositphotos
                   

S odtoky ve vaně, sprchovém koutě, dřezu nebo umyvadle mohou být docela velké potíže. Od nepříjemného zápachu, který z trubek vychází, po jejich ucpání například vlasy nebo jinými nečistotami. Vše se naštěstí dá rychle opravit a dokonce k tomu nemusíte používat ani žádné nebezpečné chemikálie. Na vše vám totiž postačí obyčejný olej.

Odpady vcelku rychle vysychají

Pokud se chystáte například na dovolenou a víte, že u vás doma nebude za tu dobu vůbec nikdo, pak bude tento tip přímo pro vás. Je totiž třeba postarat se o odtok, aby nestrádal a nevysychal po dobu vaší nepřítomnosti. Když odtokem delší dobu neproteče žádná voda, může se dostat na povrch právě ten nepříjemný zápach, ale také mohou začít chátrat trubky.


iZdroj fotografie: Depositphotos

Budete potřebovat jen obyčejné ingredience

Zápach můžete řešit velice jednoduchými způsoby, ke kterým nebudete potřebovat ani žádné chemikálie. Vše budete mít určitě doma. Pro vyčištění odpadu si tak připravte:

  • jedlou sodu
  • sůl
  • olej

iZdroj fotografie: Depositphotos

Olej je největší záchrana, když jde o zabránění vysychání odtoků a zároveň nepropustí žádné pachy. Rostlinný olej tak do odpadu nalijte těsně před vaším odjezdem. Nezapomeňte na vanu, sprchový kout nebo dřez v kuchyni.

Nejlepší je slunečnicový olej

Díky použití oleje vytvoříte takový film, který zabrání vysychání vody v odtocích. Také vlastně utvoří zátku, díky které do místnosti neprojde vůbec žádný pach. Můžete použít jakýkoliv olej, ale nejpopulárnější je slunečnicový. Podobný účinek má také horká voda se solí a jedlou sodou. To se ale doporučuje používat spíše u ucpaných trubek.


iZdroj fotografie: Depositphotos

Jakým způsobem čistíte odpad a trubky vy?

Zdroj: The Spruce

Diskuze Vstoupit do diskuze
113 lidí právě čte
Zobrazit další články
JakZdravě.cz
2 hřebíčky denně nakopnou imunitní systém a zlepší trávení. Ihned je přidejte do stravy, ochrání před nachlazením i chřipkou
DámskýDeník.cz
Sklady před vánočními svátky
Události247.cz
Nová vláda chce po nastoupení do úřadu povinné očkování zrušit. Ne ale úplně, budou existovat výjimky
VědaŽivě.cz
Čeká nás v budoucnu reálný Armageddon? V případě velkého asteroidu mířícího na Zem mají světové velmoci jasný scénář