Spousta Čechů má od státu nárok na 1 000 000 Kč na bydlení a ani o tom neví. Šanci na získání příspěvku ale nesmí zmeškat

Pokud máte dům a chystáte se ho renovovat, můžete od státu získat velký dotační příspěvek. Stačí o něj zažádat a brzy vám přijde na účet.

                   

V České republice se dle úřadů nachází velké procento neobydlených budov, které by mohly být bez potíží využívány. Pokud nějaký dům vlastníte i vy, rozhodně proto neváhejte oslovit úřady o zajímavý dotační příspěvek, který se v některých případech může vyšplhat až do 1 000 000 Kč. Důvodem takového kroku je dle Ministerstva životního prostředí především zachování již provedených zástaveb a zabránění rozšiřování obcí do volné krajiny. 

Opravte svůj starý dům za pomoci státu 

S velmi zajímavou nabídkou přišly úřady již dříve, ovšem mnoho občanů stále nemá tušení, že takovou možnost vůbec mají. O dotační příspěvky lze žádat prostřednictvím serveru Nová zelená úsporám, kam se může přihlásit naprosto kdokoli – pozor však, že je důležité dodržet určitá pravidla, mezi která patří například vlastnictví dané nemovitosti a další. Finance přitom mají pokrýt náklady na snížení energetické náročnosti budov, využití stávajícího bytového fondu a zvyšování dostupnosti kvalitního a úsporného bydlení. 

Dotační balíčky jsou také skvělou příležitostí pro mladé rodiny, které v současnosti pociťují zvyšující se životní náklady a potřebu žít ve svém. Právě ty mohou díky této šanci získat část finančních prostředků vyplněním jednoho formuláře, a zajistit si tak důstojné a zároveň velmi úsporné bydlení. Žadatel poté musí být rovněž ekonomicky aktivní osoba, tedy například zaměstnanec, zaměstnavatel či osoba samostatně činná. 

iZdroj fotografie: Depositphotos
Na opravu domu nyní můžete získat od státu až 1 000 000 Kč.

Důležitou podmínkou, kterou byste před odesláním žádosti na příslušném webu neměli ignorovat, je také skutečnost, že žadatel ani členové jeho domácnosti nesmí vlastnit nebo spoluvlastnit další stavbu k bydlení. Na webu adbz jsme také psali o dotačním příspěvku, který může získat každý, kdo vlastní zahradu. 

Jakou dotaci jste si zvolili vy?

Diskuze Vstoupit do diskuze
118 lidí právě čte
Autor článku

Lukáš Jírovec

Zobrazit další články