Hořčice při praní dokáže zázraky. Funguje na odolné skvrny, a dokonce má bělicí schopnosti

Hojně používané dochucovadlo vyrobené z mletých hořčičných semínek, vody, octa, koření a oleje je populární při vaření a k ochucení jídel. Hořčice má však rozsáhlejší využití.

i Zdroj fotografie: abcMedia (vlastní tvorba)
                   

Hořčici najdeme v lednici každé domácnosti. Někdo s ní dochucuje pokrmy, pro dalšího je cennou přísadou domácích kosmetických čisticích masek nebo ji preferuje jako lék. Jen málokdo ví, že je účinným pomocníkem při mytí a odstraňování skvrn, kterých se nelze zbavit ani drahými prostředky. Pojďme se podívat, jaké má hořčice další benefity.

Obyčejná věc, která dokáže zázraky

Snad každá hospodyňka se zhrozí, když uvidí na prádle skvrny od kečupu, červeného ovoce, bylin, čokolády, pryskyřice, benzínu, motorového oleje či kosmetiky. Běžným pracím práškem se jich není možné zbavit. Pokud nechcete k praní přidávat předražené chemické prostředky, dejte přednost hořčici. Tato běžně používaná věc je cenově dostupná, a především účinná. Díky těmto dvěma metodám se zbavíte skvrn a tkaninám navrátíte bělost.

První metoda na odstranění skvrn

Jako první si nachystejte 1 šálek hořčičného prášku, lžíci amoniaku a 10 litrů teplé vody. Hořčici rozpusťte ve vodě a nechte ji tak 2–3 hodiny. Poté přelijte vodu do jiné nádoby, nesmí dojít k narušení sedimentu. Dále ke směsi přidejte trošku horké vody a rovněž znečištěné prádlo. Občas je nutné tento postup pro zvýšenou účinnost opakovat. Posledním úkonem namáčení je přidání amoniaku.

iZdroj fotografie: Pixabay

Druhá metoda na bělení

Budete potřebovat 2 lžíce hořčičného prášku a 2 litry horké vody. Pokud máte více prádla, ingredience znásobte. Směs pečlivě promíchejte, vložte do ní špinavé oblečení a nechte 12 hodin odstát. Po uplynutí doby oděvy opláchněte v čisté vodě a společně s oblíbeným pracím práškem klasicky vyperte. Výsledkem budete doslova ohromeni.

Na jaký způsob odstranění skvrn z prádla nedáte dopustit vy?

Zdroj: Ukr.Media
Diskuze Vstoupit do diskuze
80 lidí právě čte
Autor článku

Michaela Hajdová

Zobrazit další články