Jak odstranit z domácnosti zvířecí chlupy vašeho mazlíčka tak, jako by tam nikdy nebyl

Máte doma zvířecího miláčka? Pak vás jistě trápí, že je jeho srst zkrátka všude. Je na podlaze, nábytku a oblečení. Jak ji dostat z podlahy, kde je nejčastěji?

i Zdroj fotografie: Freepik
                   

Zvířecí chlupy jsou nedílnou součástí soužití s našimi mazlíčky. Jejich úklid není zrovna jednoduchý. Víte, jak dostat chlupy z podlahy? Přinášíme vám zaručené tipy, jak eliminovat zvířecí srst na podlaze. Ačkoli se jako ideální řešení jeví použití vysavače, existují ještě lepší varianty, jak se opravdu zbavit veškerých chlupů ze dřeva, laminátu i dlaždic.
Skvělou volbou je gumové koště.

Gumové koště je skvělou volbou

Na podlahy z tvrdého dřeva, laminátu i na dlaždice je vhodné použít místo obyčejného koštěte koště gumové. Chlupy ulpí na gumových štětinkách a vy je snadno dostanete z podlahy rovnou do koše, a to díky elektrostatickým vlastnostem kaučuku, které působí jako magnet na vlasy a chlupy. Koště tak také využijete, pokud vám nadměrně padají vlasy nebo v případě, že se doma sami stříháte.

iZdroj fotografie: Freepik

V dalším kroku použijte navlhčený mop. Ten vám pomůže dostat z podlahy i ty nejjemnější chloupky. Navlhčený mop nejen posbírá chlupy, ale zachytí i další nečistoty z podlahy. Ideální je samozřejmě použít čisticí přípravek s aktivními složkami, které odpuzují prach. Pokud doma nemáte zmíněné gumové koště, před vytíráním vlhkým mopem podlahu alespoň vysajte vysavačem.

Využít lze i prachový mop

Pokud doma nemáte gumový mop a luxovat každý den nechcete, je další možností využití elektrostatického nebo mikrovláknového prachového mopu, případně hadříku z mikrovlákna přidělaného na koště. Mikrovlákno má v podstatě malé háčky, které zachycují nejmenší částice. Po častém použití je nutné vyčistit samotný mop. Není to nic těžkého, stačí ho pouze hodit do pračky na klasický program. A opět bude skvěle sloužit.

iZdroj fotografie: Pixabay

Další možnost je velmi jednoduchá. Chlupů se snadno zbavíte také pomocí vlhčených ubrousků. Pořídit si můžete přímo ty na úklid, avšak poslouží vám i jakékoli jiné – odličovací, dětské nebo vlhčený toaletní papír. Samozřejmě není vhodné čistit vlhčenými ubrousky celou podlahu, zkuste jimi však vyčistit alespoň sokly, na kterých chlupy ulpěly.

Zdroj: Cleanup Ambition

Diskuze Vstoupit do diskuze
93 lidí právě čte
Zobrazit další články
JakZdravě.cz
JakZdravě.cz
Rodinní pečující a sázka na home office? Buďte opatrní
DámskýDeník.cz
DámskýDeník.cz
Rodinní pečující a sázka na home office? Buďte opatrní
Události247.cz
Události247.cz
EU se chystá na odvetný úder proti Putinovi. Konec šéfa Kremlu je blíž, než by se mohlo zdát
VědaŽivě.cz
VědaŽivě.cz
Na lodičce na řece se projíždí žena s mužem. Z krajiny je ale sleduje několik tváří, všimnou si jen ti nejlepší