Tchyně mě naučila dávat do záchodu čajové sáčky. Dokud jsem to nezkusila, nevěřila jsem, že to může mít nějaký účinek

Čajové sáčky mají širokou škálu využití. Dřív, než je vyhodíte do koše, se zamyslete, zda vám v domácnosti ještě nebudou platné. Tohle je jeden ze způsobů, jak je využít.

i Zdroj fotografie: abcMedia (vlastní tvorba)
                   

Pokud chcete mít čistý záchod, nemusíte kvůli tomu kupovat žádné drahé chemikálie. Ty jsou především zdraví škodlivé a někdy ani nejsou moc účinné. Většinou jsou také vcelku drahé, takže se rozhodně nevyplatí je kupovat. Naštěstí existují účinné domácí triky, které vám pomohou více než chemikálie. A jedním z nich je dát do záchodu čajové sáčky.

Čistá toaleta je základ

Asi žádná žena nemá ráda umývání koupelny, a především záchodu. Je to totiž věc, která se musí dělat pravidelně, na druhou stranu je tato očista velmi důležitá, protože v záchodě se usazuje opravdu velké množství bakterií, které se rychle množí. Možná jste nakoupili různé chemikálie, které slibují, že účinně bojují proti bakteriím, a po jejich prvním vyzkoušení jste zjistili, že to opravdu takový zázrak není.

iZdroj fotografie: Depositphotos

A pokud už i vy máte plné zuby různých věcí, které prodávají v obchodech, protože jejich účinek rozhodně není takový, jaký by měl být, je tu pro vás jedno velmi jednoduché řešení. Každý má doma aspoň jedno balení čaje, a kromě toho, že jeden čajový sáček se dá uvařit klidně i dvakrát, je tu ještě jedna věc, která se s ním dá dělat. Můžete ho zkusit použít při úklidu bytu a věřte tomu, že budete nadšení.

Je to rychlé a účinné řešení

Všechny přípravky, které koupíte v obchodě, jsou agresivní a mohou poškodit vaši pokožku. Proto opravdu není dobrý nápad je nakupovat. Naproti tomu čajový sáček je naprosto bezpečný a také cenově dostupný způsob, jak dokonale vyčistit toaletu. Tam, kde jsou problémy s tvrdou vodou, tento trik rozhodně ocení. Jediné, co musíte udělat, je položit několik mokrých čajových sáčků na místo, které chcete vyčistit.

Jakým způsobem čistíte záchod vy?

Zdroj: TheSpruce
Diskuze Vstoupit do diskuze
107 lidí právě čte
Autor článku

Aneta Kalasová

Zobrazit další články
JakZdravě.cz
JakZdravě.cz
Srovnání menstruačních pomůcek – co říkají gynekologové?
DámskýDeník.cz
DámskýDeník.cz
Za staré telefony jsou sběratelé ochotni zaplatit majlant. Motorola má cenu i 100 tisíc Kč
Události247.cz
Události247.cz
Někteří lidé od státu nedostanou finanční podporu v nezaměstnanosti. Jedná se například o ty, kteří dostali výpověď
VědaŽivě.cz
VědaŽivě.cz
Nejtěžší optická iluze na světě poprvé na českém internetu: Najděte skrytého motýla do 13 sekund