Prodej hrnčířské hlíny: Kde ji nejlépe pořídíte?

Vánoce se kvapem blíží a je nejvyšší čas na přípravu dárků pro své nejbližší. Obchody se předhánějí se svojí nabídkou a vybrat ten nejlepší může být těžkým oříškem. Určitě chcete udělat radost i svým dětem. Ty, které rády něco vytvářejí, potěšíte hrnčířskou hlínou, se kterou zažijí spoustu zábavy.

                   

Dětská představivost a tvořivost

Děti dokážou být neobyčejně kreativní a nejedna maminka má na památku schovaný výrobek, který jí vyráběl její synek nebo dcerka, když byli malí. Tvořit lze také společně s dětmi, a prožít tak zajímavé chvíle, když pozorujete, jak se jim jejich dílo daří. Možností, co jim pro kreativní tvorbu pořídit, je celá řada. Můžete malovat akvarelovými barvami, kreslit pastelkami, vystřihovat z papíru, sestavovat koláže nebo modelovat. Hrnčířská hlína se používá na výrobu keramických výrobků. Nejčastěji se s ní děti setkají ve výtvarném kroužku, lze si ovšem pořídit i domů.

Hrnčířská hlína Woldoclean

Práce s hrnčířskou hlínou Woldo Clean začíná jejím ručním zpracování, kdy se použije trochu vody. Je třeba dávat pozor na to, aby vody nebylo příliš, pak by byla hrnčířská hlína příliš mazlavá a dílo by se nedařilo. Z desetikilogramového balení si vezmete tolik hlíny, kolik na svůj výrobek budete potřebovat a obal opět neprodyšně uzavřete. Hlína obsahuje 25 % šamotu a obvykle se hodí na modelování objektů do velikosti 50 centimetrů. Nabízí velmi dobrou plasticitu, takže s ní jde práce lehce od ruky. Je však třeba mít k ruce potřebné modelovací nářadí, jako jsou špachtle, struny a další. Hodit se bude i hrnčířský kruh.

E-shopy v hlavní roli

Protože kamenné obchody s výtvarnými potřebami nenajdete většinou v každé obci, musí kreativec zapátrat na internetu. V e-shopech může nakoupit vše, co bude pro svou tvorbu potřebovat, ať je to různé nářadí, barvy, glazura nebo hrnčířská hlína. Prodej těchto produktů není nijak časově omezený, objednávat je lze kdykoliv během dne, a dokonce i v noci. Velkou výhodou je dodání zboží až domů.

Diskuze Vstoupit do diskuze
119 lidí právě čte
Zobrazit další články
JakZdravě.cz
JakZdravě.cz
Jednodenní půst může mít výrazný pozitivní vliv na vaše tělo i mozek. Dokonce prý prodlužuje život
DámskýDeník.cz
DámskýDeník.cz
Při stavbě kadibudky narazil na železnou truhlu. Obsahem byl natolik zaskočen, že se o něj musel podělit se světem
Události247.cz
Události247.cz
EU ovládají oligarchové, kteří chtějí zničit menší členské státy, myslí si polský premiér. Vyzval k radikálnímu řešení
VědaŽivě.cz
VědaŽivě.cz
V největších zvonech světa se ukrývá magická síla. Jeden nepřátelé raději zlikvidovali