Sousedům připadalo divné, že tráví tolik času v garáži. Ona si v ní ale vybudovala bydlení s luxusním interiérem za pár korun

Dnešní svět je krásný v tom, že člověku nabízí spoustu možností. Můžete se pustit opravdu do čehokoli, takže pokud se rozhodnete například bydlet v garáži, není to problém.

i Zdroj fotografie: Se souhlasem Michelle de la Vega
i Zdroj fotografie: Se souhlasem Michelle de la Vega
i Zdroj fotografie: Se souhlasem Michelle de la Vega
i Zdroj fotografie: Se souhlasem Michelle de la Vega
i Zdroj fotografie: Se souhlasem Michelle de la Vega
i Zdroj fotografie: Se souhlasem Michelle de la Vega
i Zdroj fotografie: Se souhlasem Michelle de la Vega
Další 3 fotografie
Další 3 fotografie
                   

Co se vám vybaví, když se řekne garáž? S dost velkou pravděpodobností nějaká samostatná místnost či stavba, jež je určená hlavně pro úschovu motorových vozidel. Jenomže co má člověk dělat s takovou, která už skoro neslouží, žádné auto se v ní nenachází a akorát se v ní hromadí nepořádek? Můžete ji zkusit dát do rukou umělkyně jménem Michelle de la Vega.

Není to jen tak obyčejná žena

Když má člověk garáž, využívá ji alespoň na skladování věcí, pokud v ní neschovává své auto. Jenomže tato konkrétní už nesloužila ani na to, tudíž tam jen tak stála, a to naprosto zbytečně. Svým mírně žalostným vzhledem si prakticky sama vyprosila menší přestavbu a té se chopila Michelle de la Vega. Kdo že to vlastně je? Umělkyně, návrhářka, a dokonce i svářečka. Docela nedávno se přestěhovala na malou farmu, jež se nachází v jihovýchodní Minnesotě.

iZdroj fotografie: Se souhlasem Michelle de la Vega

Tam se svým manželem provozuje butik s kovovýrobou, rybaří, chová včely a loví. Zabývala se primárně instalací v Seattlu, ale rozhodně se nebojí všelijakých různých kreativních počinů, jako je tento. Byla dokonce pověřena vytvořením venkovní sochy pro stanici Light Rail Station a v roce 2017 ji časopis City Arts Magazine jmenoval umělkyní roku. Už teď je tedy jasné, že její výtvor z garáže bude prostě úžasný.

Z garáže by byl ideální domov

Přetvoření garáže v něco lepšího není v dnešní době žádnou výjimkou. Mnohdy si z ní lidé udělali například hernu, ale tato žena se rozhodla, že garáž, kterou má proměnit, má potenciál se stát domovem. K tomuto nápadu dopomohl hlavně celkový tvar a konstrukce stavby. Samozřejmě to nebylo jednoduché, a to hlavně kvůli malému prostoru, každý centimetr musel být dobře promyšlen a většina nábytku byla vytvořena na zakázku speciálně pro tento projekt.

Úsilí se ale nakonec vyplatilo. Hned při vstupu do garáže vás uvítá místnost, jež působí celkem útulně, a to hlavně díky zvolené bílé barvě, která dopomáhá prostor celkově opticky rozšířit. Dále se v ní nachází menší gauč, který zároveň slouží i jako postel, a nevelký dřevěný stolek hned před ním. Na boku je praktická knihovnička a lampa. Nábytek nepůsobí nijak zbytečně přeplácaně, je to prostě jako obyčejný domov průměrného občana.

Myslelo se i na koupelnu a kuchyni

Výhodné je, že pokud by se někdo v přetvořené garáži skutečně rozhodl bydlet, klidně může. Je totiž zbudována se vším všudy. Při pohledu na kuchyni můžete vidět vše, co je potřeba k normálnímu životu. Nachází se v ní mini lednička, kuchyňský dřez a skromně tvořená linka, pod kterou je naskládáno různé nádobí. Nad linkou byly namontovány dvě poličky, jež slouží hlavně pro skladování hrnců a nějakých těch misek. Dále se pod linkou nachází i menší přihrádky vyrobené ze dřeva.

Koupelna je tvořena skromně, nachází se v ní záchod a krásné bílé umyvadlo, ale na sprchu bylo také myšleno. Celému interiéru dominuje krb vedle gauče, u něhož se můžete ohřát kdykoliv bude potřeba. Celkově je mini domek vhodný spíše pro studenty a mladé lidi, kteří se teprve učí, jak bydlet sami. Na tom ale není nic špatného, do začátků totiž takový domeček dokonale vystačí, není moc složité ho udržovat v dobrém stavu a bydlení v něm rozhodně nebude nic drahého. Pokud by se tedy původní majitelé rozhodli ho pronajímat, vyplatí se to oběma stranám.

Umíte si představit zde žít, nebo byste to brali spíše jako odpočinkové útočiště?

Zdroj: Michelle de la Vega

Galerie

Další 3 fotografie
Další 3 fotografie
Diskuze Vstoupit do diskuze
131 lidí právě čte
Nela Maloňková
Autor článku

Nela Maloňková

Jsem kreativní redaktorka, která se vášnivě zabývá architekturou, designem i zahradou. S otevřeným srdcem prozkoumávám nekonečné inspirace a trendy, které tyto oblasti nabízejí. Mé bohaté zkušenosti mě vedou k přinášení svěžích a praktických nápadů do každého článku, který píši. Společně objevujeme harmonii mezi estetikou a funkčností, aby každý čtenář našel krásu ve svém životním prostoru.

Zobrazit další články