Video: Vzala stará cédéčka a vytvořila z nich závěsnou dekoraci, která zaujme každou návštěvu

Stará CD, která byste jinak vyhodili, mohou ještě posloužit k mnoha účelům. Můžete si z nich třeba vyrobit tuto krásnou závěsnou dekoraci.

i Zdroj fotografie: iStock
                   

Máte chuť vytvořit si něco originálního, a ještě u toho zrecyklovat materiál, který by jinak skončil na skládce? Stará CD jsou k tomu jako stvořená. Vyrobit se z nich dají nejrůznější dekorace, ale i praktické věci. Je tedy škoda se jich zbavit. Pokud vám jich pár doma zbylo, podívejte se na nápad této mladé ženy, která z nich vytvořila velmi originální lapač snů.

Vložte je do vroucí vody

Aby se s nimi dobře pracovalo, nejprve je potřeba CD vyvařit a oddělit nelesklou vrstvu. K vaření použijte starý hrnec, ve kterém už nebudete vařit žádné jídlo. Disky nechte ve vroucí vodě 5 minut a poté je pomocí naběračky přendejte na talíř. Nechte je mírně vychladnout, ale ne úplně. CD by měla být stále teplá, aby se s nimi dobře pracovalo. Nyní oddělte plastovou vrstvu disku od té lesklé.

Nyní je potřeba vystříhat z lesklých stran měsíček a několik hvězdiček. Vzor si předkreslete permanentním fixem na CD a jednoduše vystřihněte pomocí nůžek. Na jednu hvězdičku je potřeba vystřihnout dvě stejné, které pak slepíte dohromady, aby byla lesklá část z obou stran. Vytvořte celkem 11 (22) hvězdiček a 1 (2) půlměsíc.

stará CD iZdroj fotografie: Freepik

Než začnete hvězdy slepovat, je potřeba je propojit tenkou stužkou (použijte alespoň 1 metr stužky). Začněte měsícem, vnitřní (nelesklou) stranu potřete lepidlem a položte na něj stužku, druhým měsícem přiklopte a pevně k sobě části přitiskněte. Nyní máte lesklý půlměsíc z obou stran, ze kterého vede stužka. Na tu nyní stejným postupem připevněte tři hvězdičky ve vzdálenosti přibližně 5 cm. Konec stuhy zatím nechte delší, bude se přivazovat na koule z tylu.

Stará vana může udělat ještě spoustu parády: Šikovná žena z ní vytvořila stylové zahradní jezírko

Vytvořte tři velké koule z tylu

Obdobně vytvořte další dva stužkové řetězy, na každém budou čtyři hvězdičky. Jakmile máte tři stuhy s hvězdami, všechny je ještě potřete silikonovým lepidlem a nasypte na ně dekorační flitry podle vašeho výběru. Okraje měsíčku můžete dozdobit kuličkovým řetízkem. Nyní je potřeba udělat základnu lapače, ke které stuhy přivážete.

K tomu budete potřebovat tylovou látku v šířce 30 cm (ideálně ve dvou barvách). Tylovou látku poskládejte do několika vrstev (30 x 20 cm) a prostříhejte ji na bocích. Nyní z ní vytvořte velkou mašli tak, že ji uprostřed svážete stuhou. Nyní začněte z boku jednotlivé vrstvy tylu oddělovat od sebe, až vytvoříte velkou tylovou kouli. Takto si připravte celkem tři koule.

závěsná dekorace iZdroj fotografie: Freepik

Nyní už je jen třeba dát vše dohromady. Nejprve svažte tylové koule stuhou k sobě. Na každou tylovou kouli pak připevněte stuhový řetěz s hvězdami s tím, že řetěz s měsícem bude na prostřední kouli. Nakonec ze stuhy vytvořte poutko na zavěšení a dekorace je hotová. Perfektně se tato dekorace z jinak nevyužitých věcí bude hodit do dětského pokoje. Visící stuhy mohou pak sloužit i jako praktický držák na sponky do vlasů pro malou princeznu.

Jak se vám líbí tato originální dekorace?

Zdroj: CuriGuay
Diskuze Vstoupit do diskuze
83 lidí právě čte
Autor článku

Anna Sedláková

Zobrazit další články