Stará vana může udělat ještě spoustu parády: Šikovná žena z ní vytvořila stylové zahradní jezírko

Jestliže máte doma starou vanu a chcete ji vyhodit, zadržte. Inspirujte se výtvorem ženy, která ji přeměnila v jezírko, a zkrášlete si tak svou zahradu.

i Zdroj fotografie: Thomas Nugent / Creative Commons / CC BY-SA
                   

Každý, kdo žije na venkově, ví, že staré věci se tam nevyhazují tak rychle jako ve městě. Všechny kusy, které se zdají být nepotřebné, ještě mohou být něčím užitečné. Stejně to platí i pro staré vany. Pokud máte vanu, jež se vám povaluje na zahradě nebo někde v koutě, a nevíte, co s ní, máme pro vás několik skvělých nápadů, jak ji můžete využít. Ideálně pokud máte v plánu měnit vzhled své zahrádky a přemýšlíte nad jezírkem, zabijete dvě mouchy jednou ranou. Stejně jako tato žena, jež proces tvorby jezírka zdokumentovala do videa.

Jezírko ze staré vany

Žena vzala starou nevyužívanou vanu a proměnila ji v rozkošné zahradní jezírko. Nejdříve pro něj na zahrádce vybrala vhodné místo. Pak následovalo vykopání dostatečně velké díry. Ta musí být hluboká natolik, aby se do ní celá vana mohla ponořit, tedy zkrátka aby nikde nepřečuhovala. Je také nutné vanu umístit do vodorovné polohy. Žena ji poté obalila pevnější fólií. Na dno pak nasypala kamínky a štěrk a na ně položila hezké větší kameny, které následně rozmístila i kolem hrany vany.

V ten moment bylo jezírko „po suché přípravě“, přišel čas do něj nalít vodu. Tu je třeba nalít až po okraj, pokud je to možné. Jestliže chcete, aby bylo jezírko čisté, nainstalujte si sem filtr. Dnes se dá na trhu sehnat spousta filtrů v dekoru, který bude ladit s vaším jezírkem a jeho okolím. Pokud chcete, můžete jezírko naplnit živými rybami. Žena ve videu však zvolila jen plovoucí sošky kachen. V okolí jezírka pak ještě vysázela okrasné rostliny.

Jak si jezírko a jeho okolí vyzdobíte, je jen na vás. Fantazii se meze nekladou. V každém případě bude jezírko ze staré vany zajímavým prvkem na vaší zahradě a bude pro vás příjemným místem k relaxaci a odpočinku.

Další alternativy využití staré vany

Pokud máte malé děti, můžete starou vanu využít jako zahradní minibazén. Stačí do ní nalít vodu a vyložit dno měkkým materiálem. Takový minibazén bude pro děti skvělým zdrojem zábavy a udrží je v chladu během horkých letních dnů.

Dalším způsobem, jak využít starou vanu, je proměnit ji v nádobu na rostliny. Naplňte ji zeminou a zasaďte do ní své oblíbené květiny nebo zeleninu. Díky velkému objemu vany můžete pěstovat větší množství bylin než v běžných truhlících. Hezké kameny a květiny kolem vany jako dekorace určitě neuškodí, dodá to příjemný vzhled vaší zahradě.

iZdroj fotografie: Pixabay

Ze staré vany lze vytvořit i zahradní sprchu. Je to však trochu náročnější na vodoinstalaci. Chcete-li to provést, musíte vanu nainstalovat na stojan, připojit k ní hadici a sprchovou hlavici. Taková sprcha je pak skvělým místem k ochlazení v horkém počasí a pomáhá i udržovat vaše zahradní nářadí čisté. Nápadů, jak využít starou vanu, je celá řada. Zkuste si vybrat ten nejvhodnější pro vás a vaši rodinu a proměňte tuto starou věc na něco nového a užitečného.

Co byste s vanou udělali vy?

Zdroj: LifeSovet
Diskuze Vstoupit do diskuze
98 lidí právě čte
Autor článku

Michal Lanc

Zobrazit další články