Syn pomohl své matce s nízkonákladovou rekonstrukcí | adbz.cz
adbz.cz » Interiéry » Syn pomohl své matce s rekonstrukcí koupelny. Za 26 000 Kč dokázal nemožné, výsledek je dech beroucí

Syn pomohl své matce s rekonstrukcí koupelny. Za 26 000 Kč dokázal nemožné, výsledek je dech beroucí

Jakékoli opravy vlastníma rukama a bez cizí pomoci jsou poměrně náročná operace. Nota bene pro starší ženu, v takovém případě je to mnohdy prakticky nemožné.

predelavka koupelny syn
Zdroj fotografie: S vědomím Sergej Kopov

Je pak jedině dobře, že k ní přijel na týden syn na dovolenou. Právě on tak byl hybnou silou rekonstrukce, konkrétně v pětipatrovém panelovém domě. Koupelna přitom byla na počátku všeho v naprosto dezolátním stavu, jak ostatně vidíte na snímcích. Holé zdi a prostředí jako odněkud ze skladiště. Představa, že tu provádí hygienu člověk, nebo dokonce starší osoba, si říkala jen o zranění nebo podobnou nepříjemnost. Jak to tedy probíhalo?

Omezený rozpočet a velká ochota

Jak tomu často bývá, rozpočet byl velmi omezený. Veškerá práce proto čekala jen na vlastní ruce ochotného syna. Ten utratil asi 26 000 Kč, což zahrnovalo především materiál, součástky a práci instalatéra, na kterou si sám netroufl. Jeho maminka si pak vybrala obklady na stěnu i dlaždice, které se jí líbily. A modrozelený akvamarínový odstín se do koupelny krásně hodí. Prvním krokem celé opravy byla nevyhnutelná výměna vodovodního potrubí.

Původně bylo v plánu ponechat i starý ocelový vyhřívaný věšák a sušák na ručníky. Tuto myšlenku však majitelé museli záhy opustit. Ve spolupráci s instalatéry pak došlo k namontování nového, moderního a hlavně bezpečnějšího, tedy z polypropylenu. Stoupačka tu není vybavena žádnými ventily, lze ji tedy bezpečně uzavřít do boxu bez otvorů nebo poklopu. Nejdříve šel kovový profil, pak sádrokarton, který izoluje před vlhkostí.

Krok za krokem k nové použitelnosti

Výměna veškeré elektroinstalace se ukázala jako finančně dosti náročná. Všechno tedy musel zase udělat sám syn. Výsledek vypadá poměrně slušně a na místě zůstala i páječka na polypropylenové trubky. To se později může opravdu hodit. I pokládka podlahy byla následně dokončena zcela úspěšně. Mistr pak nainstaloval vanu a byl čas na vysněné obkladačky. A poté bylo potřeba dodělat kanalizaci.

rekonstrukce koupelny puvodni
Zdroj fotografie: S vědomím Sergej Kopov

Dokud máte finance, můžete si ještě dokoupit zbytky potřebných věcí. Po dokončení těchto fází už se o slovo hlásil víceméně jen strop, a tedy další instalatérské práce. Vše je konečně připraveno k použití a výsledek je velmi úsporný a současně elegantní. Maminka má štěstí, že má ochotného, houževnatého a hlavně šikovného syna. V nové koupelně už se tak nemusí bát dotknout každého povrchu a případná cákající voda také nezpůsobí žádné problémy.