Lednice už nikdy nebude zapáchat a mít divný odér. Drahé chemické přípravky nejsou potřeba, jde to i přírodní cestou - adbz.cz
adbz.cz » Hobby » Lednice už nikdy nebude zapáchat a mít divný odér. Drahé chemické přípravky nejsou potřeba, jde to i přírodní cestou

Lednice už nikdy nebude zapáchat a mít divný odér. Drahé chemické přípravky nejsou potřeba, jde to i přírodní cestou

Lednička je součástí každé domácnosti. Dnes si již nedokážeme představit život bez ní. Někdy však bohužel nepříjemně zapáchá a tím nám kazí chuť k jídlu.

lednice
Zdroj fotografie: Depositphotos

Lednice je spotřebič, který využíváme dennodenně. Ukládáme do ní nejrůznější potraviny a občas se stane, že nevoní zrovna vábně. Zápach, který se šíří lednicí, je třeba co nejdříve odstranit. Jak na to? Věděli jste, že můžete použít například aktivní uhlí? Dokáže totiž absorbovat cizí pachy. Navíc ho můžete preventivně uchovávat v lednici.

Aktivní uhlí v lednici na pořád

Pokud chcete nechat aktivní uhlí v lednici preventivně, udělejte malé otvory na víku nádoby, kam vložíte drcené tablety. Nádobu následně dejte do dveří. Hlavně však nezapomeňte pravidelně měnit její obsah. Aktivní uhlí totiž nebude působit napořád. Pokud chcete, aby uhlí fungovalo opakovaně, je třeba ho ohřát v peci na 170–⁠180 stupňů. Poté by vám mělo opět fungovat a pohlcovat nepříjemné pachy z vaší ledničky.

ocet
Zdroj fotografie: Unsplash

Pomoci však může také mokré čištění octem. Otřete všechny stěny chladničky i její police hadříkem namočeným v octovém roztoku. Pro posílení účinku můžete nechat skleničku s octem na poličce. Pokud potřebujete vyčistit lednici pořádně, je nutné ji vypnout, vyklidit a octový roztok nechat působit několik hodin. Poté vytřete lednici ještě jednou čistou vodou. Amoniak se díky dlouhodobějšímu působení rozptýlí po lednici.

Efektivní je také káva nebo soda

Dražší, ale také efektivní řešení je použití opečené čerstvě mleté kávy. Tu vložte do otevřených nádob a nechte ji v hlavní přihrádce lednice. Lze použít i hotovou kávu. Ta však musí být horká a lednice by v tomto případě měla být odpojená z elektrické sítě. Skvěle funguje také jedlá soda. Můžete ji namixovat s vodou a lednici otřít, nebo jen nechat stát ve dveřích skleničku s touto směsí.

soda 4017615 1280
Zdroj fotografie: Pixabay

Podobně vám pomohou se zápachy také krusty žitného chleba, sýr, syrové brambory nakrájené na plátky nebo jablko. Pachy pohlcují také čajové sáčky na policích, dále sůl nebo cukr, případně i podestýlka pro kočky. Dalším ověřeným způsobem je čištění roztokem z citronu. Stačí smíchat citronovou šťávu s vodou a hadříkem pak otřít lednici. Tato metoda zaručeně funguje a dokonale zafixuje výsledek mokrého čištění.

Zdroj: Expert Home Tips