Zápach v lednici až na 3 týdny pohltí trocha kávy. Pak stačí proces opakovat

Odér vycházející z lednice se nedá v mnoha případech ovlivnit. I když ji pravidelně čistíte, mohou přijít potíže. V tomto případě vám pomůže obyčejná kávová sedlina.

i Zdroj fotografie: abcMedia
                   

Chladnička je běžným spotřebičem, který si zaslouží pravidelnou údržbu. Někdy na to není čas, ale nutné je ji vyčistit alespoň jednou týdne. Vše závisí na počtu lidí v domácnosti i množství uskladněného jídla. Některé hospodyňky mohou namítat, že ani pečlivá údržba lednice nepomáhá a z vnitřního prostoru se line zápach. V tomto případě přichází na řadu trik s kávovou sedlinou. Jedná se o odpad, který byste stejně vyhodili do odpadkového koše.

Nevábný odér z lednice má mnoho příčin

Existuje hned několik důvodů, proč lednice při otevření silně zapáchá. Většinou se jedná o aromatické potraviny, jindy jsou původcem zbytky starého jídly, dokonce může být příčinou i špatný způsob uskladnění. Někdy se v chladničce najdou suroviny s prošlou záruční dobou. Máte-li starší model lednice, odér může vycházet z nádobky na zachytávání vody. Většina lidí ji totiž málo kontroluje a vylévá. Klíčové je v rozhodně pravidelné čištění lednice.

Kávovou sedlinu vložte do lednice

Pakliže se potýkáte s nepříjemným zápachem z lednice, udělejte tomu přítrž. Tento fígl s kávovou sedlinou opravdu funguje a vlastně vás nebude stát ani korunu. Lógr z kávy nepatří určitě do popelnice, protože funguje třeba také jako účinné hnojivo.

Netěsnící těsnění lednice se dá za 30 sekund opravit pomocí loje na rty. Stačí jedna vrstva

  1. Nejdříve si vychutnejte šálek lahodné kávy.
  2. Na dně vám zbude sedlina, kterou vložte do lednice.
  3. Lógr z kávy zachytí nevábné odéry z potravin.
  4. Postačí jen malý šálek, ten vám nezabere v chladničce skoro žádné místo.
  5. Pro udržení efektu vyměňujte kávovou sedlinu každé tři týdny.

Určitě vás potěší, že tato vychytávka funguje i jako osvěžovač do auta, i tam se vyskytuje spousta zbytků jídla a jiné zdroje zápachu.

nerezová lednice iZdroj fotografie: Freepik

Kávu nahradí i citron nebo jedlá soda

Pokud nepatříte k příznivcům kávy, nevadí. Pachy v lednici eliminují také další běžně dostupné suroviny. Účinně působí třeba jedlá soda, citronová šťáva, mandarinková kůra posypaná solí nebo staré noviny smotané do malých klubíček. Tyto prostředky jsou přírodní a skutečně fungují.

Jaký trik používáte proti zápachu z lednice?

Zdroj: Genialne
Diskuze Vstoupit do diskuze
134 lidí právě čte
Autor článku

Michaela Hajdová

Zobrazit další články