Vyrobte si tablety do myčky za pár korun. Účinkují stejně jako ty kupované
adbz.cz » Hobby » Domácí tablety do myčky vyjdou na zlomek ceny těch kupovaných. Jsou přitom stejně účinné

Domácí tablety do myčky vyjdou na zlomek ceny těch kupovaných. Jsou přitom stejně účinné

Při dnešní drahotě je potřeba šetřit na všem. To platí i pro tablety do myčky. Zkuste si je vyrobit doma z běžně dostupných a levných surovin.

tablety do myčky
Zdroj fotografie: iStock

Myčka patří k základním spotřebičům, protože díky ní ušetříte čas i peníze. Jenomže bez chemických tablet nemá cenu ji zapínat. Tablety do myčky jsou rozhodně dražší než obyčejný mycí prostředek. Od věci není si je vyrobit doma. K jejich výrobě nebudete potřebovat nic světoborného a použijete přírodní ingredience nacházející se v každé domácnosti. Nejlepší na tom je, že se účinností vyrovnají těm kupovaným, přitom vás ale vyjdou velmi levně.

Ingredience na výrobu tablet do myčky

Výroba domácích tablet do myčky je jednoduchá, proto se nemusíte bát, že byste ji nezvládli. Nejdříve si nachystejte pár věcí, bez kterých se neobejdete. Vše odměřujte ve stejné sklenici, poměr musí být přesný. Připravte si tedy:

  • 1 velkou sklenici jedlé sody,
  • ½ půl šálku soli,
  • ½ šálku kyseliny citronové,
  • ½ šálku vody,
  • silikonovou formu na led.
nádobí v myčce
Zdroj fotografie: Pixabay

Postup výroby je snadný

Jakmile si připravíte nutné ingredience, můžete začít s výrobou domácích tablet do myčky.

  • Nejdříve si nachystejte plech na pečení, vyložte ho pečicím papírem a posypte jedlou sodou, nato ho vložte do trouby a pečte na 200 stupňů Celsia po dobu 30 minut.
  • Upečenou sodu přemístěte do misky, přidejte kyselinu citronovou, sůl i vodu a vše pečlivě promíchejte.
  • Vzniklý mix vkládejte do silikonové formy. Jen pamatujte na správnou velikost, protože se vám vyrobené tablety musí vejít do myčky na nádobí.

Vzniklé kostky uchovávejte v nádobě s uzavíratelným uzávěrem, nesmí se k nim dostat vlhkost.

Tip na krásně vyleštěné sklenice

Mytí nádobí v myčce je efektivní a šetří váš čas. Bohužel se však můžete setkat s jedním problémem. Po vytažení jsou sklenice a talíře bez lesku a matné. Pokud se tomu chcete vyhnout, místo leštidla do myčky použijte obyčejný jablečný ocet. Nádobí se po něm bude na dálku lesknout, a navíc se prostor myčky dokonale vydezinfikuje. Mějte pod čepicí a šetřete, kde se dá, tedy i na provozu myčky. S domácími tabletami uspoříte i tisíce ročně.