Jak vybělit podprsenky, kalhotky a ponožky, aby zářily tak, jako by byly zakoupeny včera

Abyste navrátili bílému prádlu jeho původní podobu, stačí jednoduchý trik. Metoda je velmi šetrná a dokonce i starší prádlo bude krásně vybělené.

i Zdroj fotografie: Depositphotos
                   

Bílé prádlo nebo jednotlivé svršky oděvu, jsou háklivé na nošení. Vypadají sice fantasticky, zvláště na tmavší pleti, ale na údržbu jsou velmi náročné. Při nesprávném zacházení nebo ne úplně kvalitním materiálu, se oblečení obarvuje jednak samotným potem, ale i přípravky proti němu. Takže deodoranty a různými antiperspiračními spreji. Pak se běžně ukazují žluté skvrny nebo tmavá místa. Zejména v podpaží.  

iZdroj fotografie: Pixabay

Jistě vás to trápí a snažíte se vymyslet, co by na fleky zabralo. Máme řešení. Prádlo i oblečení bude krásně bílé stejně jako dřív. K práci si přiberte gumové rukavice, abyste si chránili pokožku rukou. Nejedná se sice o práci s těžkými agresivními chemikáliemi, ale i tak se jedná o různé procesy. 

Co si nachystat a jak postupovat 

  1. Zrychlený recept – Na tento postup je třeba 2 l teplé vody, 2 lžíce soli, 3 lžíce prášku do pečiva a lžíce pracího prášku. Vše smíchejte a nechte úplně rozpustit. Poté prádlo namočte a nechte ve vodě 15 minut. Při silném znečištění i půl hodiny. Poté v ruce promněte a vyperte. Poté vymáchejte v čisté vodě a nechte oschnout. 
  1. Klasický recept – Zde se také rozpouští v 6 l vody. Konkrétně 6 lžic sody, 2 lžíce peroxidu vodíku a 2 lžíce amoniaku. Zde se namáčí po dobu 3 hodin. Poté je nutné prádlo vyprat opět v čisté vodě a osušit. Při namáčení se budou tvořit výpary, nezapomeňte tedy místnost pořádně větrat. 
iZdroj fotografie: Pixabay

Předcházejte obarvení bílého oblečení

  • Bílá podprsenka nepatří pod tmavé prádlo. 
  • Bílé prádlo skladujte v šuplíku odděleně. 
  • Pokud používáte antiperspirantní sprej nebo deodorant, vždy po jeho nanesení počkejte, až se plně vstřebá. Teprve tehdy se můžete obléci. 
  • K praní používejte prací prostředky výhradně určené na bílé prádlo. 
  • Neperte je v příliš horké vodě. Zašednou. 
  • Pokud to lze, perte podprsenky ručně. Nepoškodíte tím vlákna jako se to může stát u pračky. 

Zdroj: Fabiosa

Diskuze Vstoupit do diskuze
123 lidí právě čte
Zobrazit další články