Položili jste někdy odpadky vedle popelnice? Pokuta 10 000 Kč vám může být uložena i zpětně. Kdo si nedá pozor, ten se nedoplatí

Odkládání odpadků vedle popelnice je trestné a strážníci ho začínají trestat nemalými pokutami. Ty vám mohou udělit i zpětně.

i Zdroj fotografie: Depositphotos
                   

Určitě jste již také někdy měli doma větší kus nábytku, který jste potřebovali vyhodit. Pokud jste ho odvezli do nejbližšího sběrného dvora nebo prodali dále, rozhodně se nemáte čeho obávat, ovšem v případě, že jste ho nechali u popelnic, můžete mít problém. Jedná se totiž o přestupek, který dle webu Most může být trestán pokutou ve výši až 10 000 Kč. Někteří ji dokonce mohou schytat zpětně, pokud například byli viděni na kamerách.  

Nemalá pokuta za vyhazování velkých předmětů 

O podobném případu informoval také výše zmíněný web a týkal se staršího muže, který opakovaně odkládal u kontejnerů objemný odpad. Skutečnost se totiž nelíbila jednomu z občanů města, který se to rozhodl nahlásit příslušnému úřadu. Policisté tak oslovili operačního pracovníka městského kamerového dohledového systému, aby na místo namířil kameru, a oblast sledovali. Když vypátrali dotyčného, dostal nemalou pokutu. 

Jelikož u popelnic nechával gauč a další větší nábytek, porušil tím vyhlášku města Zlín č. 1/2015, která stanovuje povinnost ukládat objemný odpad do sběrné nádoby ve sběrném dvoře nebo do velkoobjemových kontejnerů umísťovaných na přechodných stanovištích kontejnerů. Za porušení tohoto nařízení pak mohou úřady udělit pokutu až 10 000 Kč. Na webu adbz jsme také psali o pokutě za vyhazování odpadků do popelnice špatným způsobem

iZdroj fotografie: Depositphotos
Za odložení odpadků vedle popelnic můžete schytat nemalé pokuty.

Se stejnými problémy se potýkají i strážníci z Českých Budějovic, kteří navíc dodávají, že pokuta může být v případě správního řízení ještě vyšší. Záleží především na tom, kolikrát daná osoba odpad vyhodila a jak velký byl. Přesto však radí každému, aby raději vše, co do popelnic opravdu nepatří, vyhazovali do patřičných sběrných dvorů. 

Co si o této pokutě myslíte vy?

Diskuze Vstoupit do diskuze
79 lidí právě čte
Autor článku

Lukáš Jírovec

Zobrazit další články