Po smrti manželky se přestěhoval do kontejneru. Nejdřív schytal výsměch, teď by se k němu chtěli stěhovat i cizí lidé

Původně úložný kontejner byl proměněn na malý, ale útulný domov s bohatým vybavením. Muži posloužili zkušenosti ze stavby jachet a člunů.

Prepravny-kontejner i Zdroj fotografie: S vědomím Ziya Pictures
i Zdroj fotografie: S vědomím Ziya Pictures
i Zdroj fotografie: S vědomím Ziya Pictures
i Zdroj fotografie: S vědomím Ziya Pictures
i Zdroj fotografie: S vědomím Ziya Pictures
Další 1 fotografie
Další 1 fotografie
                   

Mnoho lidí po ztrátě milované osoby truchlí a snaží se vyrovnat s pocitem hořkosti a často upadají do depresivních stavů. V tomto období zpravidla nikdo nezačíná nové kreativní projekty, protože na to často nezbývají psychické ani fyzické síly. Ale z každého pravidla existují výjimky a jednou z nich je i pan Evans, kterého ztráta milované manželky naopak motivovala k životní změně. A právě v kreativitě našel únik a způsob, jak znovu získat ztracený zájem o život. Ve snaze vyrovnat se se ztrátou proměnil kontejner v nový domov.

Těžká rána osudu vše změnila

Manželka pana Evanse trpěla nevyléčitelnou nemocí a to ji stálo život. Zemřela v manželově náručí. Když se s ní navždy rozloučil, zavázal se sám sobě, že vytřídí věci, které měli spolu s manželkou uskladněné ve starém kontejneru. Byli mezi nimi různé drobnosti z domácnosti, na něž už časem zapomněl. Evans ale místo toho, aby věci třídil a vyhazoval jen ty zchátralé a nepotřebné, vynesl do koše úplně všechno. Rozhodl se, že úložný kontejner promění na svůj nový domov.

Kontejner proměnil v domov

Kontejner má pouze 15 metrů čtverečních, což možná pro někoho zní jako rozloha nepředstavitelná pro běžný život. Je nepravděpodobné, že se zde bude líbit těm, kteří trpí klaustrofobií, ale Evans se v kontejneru zabydlel a cítí se tam docela pohodlně. Do malého prostoru se vejde vše, co pro život potřebuje: postel, pohovka, kuchyňský kout, a dokonce i malá knihovna.

Kontejner-postel iZdroj fotografie: S vědomím Ziya Pictures

Zkušenost ze stavby jachet se mu hodila

Evans pracoval mnoho let jako profesionální stavitel velkých jachet a motorových člunů. Tato zkušenost se mu velmi hodila, když zařizoval kontejner a jeho interiér. V kuchyni má nejen plynový sporák, ale také mikrovlnnou troubu, dřez a mnoho dalšího vybavení. Evans rovněž pečlivě izoloval stěny a strop, aby se ve svém novém domově cítil komfortně i v zimních měsících.

Jak byste si mini bydlení vybavili vy?

Zdroj: LivingBigInATinyHouse

Galerie

Další 1 fotografie
Další 1 fotografie
Diskuze Vstoupit do diskuze
56 lidí právě čte
Zobrazit další články