Ucpaný záchod se dá uvolnit pomocí obyčejného pytle na odpadky
adbz.cz » Hobby » Chemikálie jsou zbytečné. Ucpaný záchod se dá uvolnit pomocí obyčejného pytle na odpadky

Chemikálie jsou zbytečné. Ucpaný záchod se dá uvolnit pomocí obyčejného pytle na odpadky

Ucpaný záchod je problém, který je třeba řešit ihned. Nemusí to ale vždy vyřešit ty běžné metody, o kterých jsme přesvědčeni, že fungují.

odpadkovy pytel zachod
Zdroj fotografie: abcMedia (vlastní tvorba)

Každý z nás se denně doma potýká s všelijakými problémy. Většinou jde o problémy menšího rozsahu např., že došlo jídlo a je třeba ho koupit, nebo vám něco spadlo, něco se ulomilo, zkrátka problémů v domácnosti je plno a vždy tu s námi budou. Jedním z nepříjemných problémů je ucpaný záchod, situace, kterou je třeba akutně řešit, neboť záchod je věc, která se používá neustále dennodenně. Je tady ale jednoduché řešení jak na to!

Nepotřebujete žádné chemikálie

Záchod lze uspat jednoduše, stačí, aby se větší kus toaletního papíru přichytil na odtokové rouře a problém je na světě. Pokud se vám ucpe záchod, je třeba to řešit hned, nelze opravu odkládat. Existuje několik možností jak ucpaný záchod uvolnit a problém vyřešit. První věc, kterou vystrašené lidi napadne, jsou chemikálie. Ty přece tak dobře fungují, říkali v reklamě. Ano, bohužel jen v reklamě. Hodí se spíše na odtok dřezu a umyvadla.

Další možností je záchodový zvon. Na kousku dřeva je přidělán kus gumy ve tvaru zvonu, ten má za úkol vytvořit podtlak a ucpaný záchod uvolnit. Jenže za prvé, ne každý má záchodový zvon doma a za druhé nemusí vždy fungovat, jak by měl. Pokud je zvon úzký a hrdlo vašeho záchodu širší, zvon bude k ničemu. Je důležité, aby obklopil celé hrdlo v záchodě kvůli těsnosti vzduchu, aby tak mohl vzniknout podtlak k uvolnění.

Když zklamou nejčastější metody

Pokud jste již vyzkoušeli všechno a nevíte co dál, zkuste tento poslední trik a připravte si pytel na odpadky. Ano pravdu, pytel na odpadky, případně velkou nákupní tašku. Zakryjte s ním toaletu a oblepte ho lepicí páskou – je to nezbytné kvůli těsnosti vzduchu. Teď je na řadě spláchnutí. Spolu se spláchnutím zatlačte pytel přímo doprostřed, tím se do záchodu dostane vzduch a uvolní ho. Udělejte to tvrdě a nekompromisně, ale zároveň opatrně, ať neroztrhnete pytel, přece nechcete skončit v rukou v záchodě.

cisty bily zachod
Zdroj fotografie: Depositphotos

Pokud se nepodařilo záchod uvolnit, opakujte splachování a pumpování vzduchu, dokud se neuvolní. Před každým spláchnutím se ale přesvědčte, že je pytel, stále pevný, oblepený páskou a nedochází k úniku vzduchu. Místo pytle na odpadky lze použít např. i potravinářská fólie. Funguje stejně efektivně a fólii není potřeba obvázat lepicí páskou, neboť bude držet sama, pokud ji správně obmotáte. Když selžou všechny možnosti, rady a tipy, zbývá už jen jediné – zavolat instalatéra, nebo odborníka.