Sněhově bílá záchodová mísa, ze které se bude dát jíst. Klíčová je správné umístění igelitového sáčku s jedlou sodou

Přestaňte utrácet hromady peněz za čisticí prostředky na toalety! Existuje jednodušší a levnější způsob, jak záchodovou mísu zbavit špíny.

Nádržka toalety i Zdroj fotografie: Depositphotos
                   

Toaleta by jednoznačně měla být čisté a hygienické prostředí, které ovšem nemusí být zrovna jednoduché udržovat. Spousta lidí sáhne po zakoupeném chemickém přípravku, na jehož obalu se píše, že je nejúčinnější na trhu. Avšak místo těchto přípravků můžete zvolit ozkoušený způsob, který skutečně funguje, je jednoduchý, levný a oproti zmíněné chemii i ekologický.

Čistidlo založené na sodě

Podobně jako jiné domácí přípravky na odstraňování vodního kamene i tento obsahuje jedlou sodu. Jednu lžíci tohoto prášku smícháte s jednou polévkovou lžící ekologického bělicího prášku na prádlo a nasypete do plastového pytlíku. V něm se bude směs těchto dvou složek nacházet po celou dobu, dokud se postupně nevytratí.

iZdroj fotografie: Depositphotos

Kombinace obsažených látek uvolní vodní kámen, vyčistí toaletu a případně i zabije bakterie. Vaše záchodová mísa tak bude zevnitř hygienická a čistá, někdo dokonce do směsi přidává i další přípravky kvůli aroma. Jednou z možností je ovoce nebo máta v prášku, které zbaví WC i případného zápachu, a zpříjemní tak váš pobyt zde.

Jak tento přípravek aplikovat

Jakmile máte prášek nasypaný v pytlíku, uděláte nahoře uzel a v prostoru mezi samotnou směsí a uzlem ho párkrát propíchnete. Uděláte v něm tak prostor, kterým se voda dostane dovnitř a soda ven. Pytlík poté vezmete a vložíte do splachovací nádrže tak, aby díry v sáčku byly ponořeny, ale jeho konec koukal ven z mísy a šlo ho uchopit.

iZdroj fotografie: Unsplash

Víko nádrže přiklopíte tak, aby skříplo horní část sáčku, a ten pak takto držel v určité výšce a neklesal na dno. Prášek se bude z pytlíku postupně vytrácet a bude tak omývat vaši toaletu. Směs působí především preventivně, aby se na míse neusazovaly další nečistoty, případně aby byly po každém spláchnutí odstraněny. Dané množství vystačí přibližně na 3 dny, po nichž budete muset použít pytlík nový.

Zdroj: Hunker

Diskuze Vstoupit do diskuze
97 lidí právě čte
Zobrazit další články