Mšice zmizí do druhého dne: Na 25 litrů postřiku stačí 1 lžička koření
adbz.cz » Hobby » Mletá chilli paprička dá mšicím sbohem: Na 25 litrů přírodního roztoku stačí 1 lžička koření

Mletá chilli paprička dá mšicím sbohem: Na 25 litrů přírodního roztoku stačí 1 lžička koření

Mšice patří mezi velmi nepříjemné škůdce. Ne vždy je však třeba při jejich likvidaci sahat po chemii – mnohdy pomůže i koření.

msice list ruka
Zdroj fotografie: Depositphotos

Syntetické insekticidy často obsahují toxiny, které by se mohly hromadit v plodech rostlin a nepříznivě ovlivňovat lidské zdraví, jak varuje web iReceptář. Navíc mohou nevybíravě hubit i užitečný hmyz, který přispívá k rozkladu organických látek nebo opyluje rostliny.

Síla kapsaicinu proti mšicím

Různé přírodní produkty proto mnohdy představují mnohem lepší alternativu. Například mletá chilli paprička obsahuje kapsaicin, který je nejen zodpovědný za její intenzivní pálivost, ale bývá také vysoce účinný při odpuzování škodlivého hmyzu, což z něj činí ideální složku pro různá přírodní řešení ochrany proti škůdcům. Příprava roztoku je velmi jednoduchá. Potřebujete:

  • 1 čajovou lžičku mleté chilli papričky
  • 25 litrů vody

Smíchejte mletou chilli papričku s půllitrem teplé vody, která pomůže uvolnit kapsaicin a umožní mu lépe působit na škůdce. Směs nechte přibližně 36 hodin odstát, poté ji přefiltrujte přes jemné plátno (abyste odstranili veškeré pevné částice) a smíchejte se zbývající vodou. Přelijte do postřikovače a můžete začít s ošetřením rostlin.

Jak aplikovat chilli postřik na mšice

Chcete-li zajistit přilnavost tohohle repelentu k listům rostlin, přidejte lžičku mýdla na jeden litr chilli roztoku. Stříkejte hojně až do skanutí a nezapomeňte přitom ani na spodní stranu listů – tam bývají škůdci nejčastěji,“ radí zahradník Ivan K. z Přelouče.

Mšice a mravenec
Zdroj fotografie: Piqsels
Aby vám mšice nelikvidovaly zahradu, musíte proti nim zakročit včas. Stačí si připravit postřik z chilli a už nikdy se u vás neobjeví.

Podobný trik doporučuje i web BydleníSnů, podle něhož se navíc mýdlo pyšní i dezinfekčními a insekticidními účinky, takže vám pomáhá ještě více. Repelent také vždy aplikujte večer a za bezvětrného počasí, abyste maximalizovali jeho kontakt s mšicemi. Rostliny stříkejte opakovaně každých sedm dní nebo po silném dešti, abyste udrželi ochrannou bariéru,“ radí ještě. Na webu adbz jsme také radili, jak se mšic zbavit jednoduše amoniakem.