Jak se zbavit žmolků od kapesníků, noční můry většiny žen
adbz.cz » Hobby » Vypraný kapesník se dá z oblečení snadno odstranit: Když není sušička, pomůže kousek izolepy

Vypraný kapesník se dá z oblečení snadno odstranit: Když není sušička, pomůže kousek izolepy

Naučte se zbavit vyprané oblečení žmolků z papírového kapesníku snadno a rychle. Už vám nebudou kazit den a přidělávat práci.

pracka vyprane pradlo
Zdroj fotografie: iStock

Komu se to ještě nestalo? Po vyprání otevřete pračku a z ní na vás vypadnou chuchvalce čehosi bílého, co bývalo asi dříve papírovým kapesníkem. Nejen, že je špinavý celý buben pračky, ale na vašem oblečení je spousty bílých vláken, která na něm drží jako přilepená. Příště už si určitě dáte pozor a kapsy raději dvakrát prohlédnete. Ale co teď, když je vaše oblečení plné bílých žmolků, které nejdou dolů?  

Když nemáte sušičku, použijte lepicí pásku 

Nejrychlejším řešením je sáhnout po lepicí pásce, která všechny žmolky na oblečení většinou snadno zachytí. Omotejte si ji kolem ruky a nitky z kapesníku tak z oblečení jednoduše odlepte. Ovšem pozor, na jaké prádlo se s takovou technikou chystáte. Například z jemného svetru by lepicí páska mohla vytahat také nitky, což by byla veliká škoda.  

Pokud nemáte čas a sami se čištěním oblečení zaobírat nechcete, dejte poškozené prádlo jednoduše do sušičky. Mokré koule z kapesníku se jednoduše vysuší a půjdou tak mnohem snáz sundat i pouhou rukou. Ale poté počítejte s čištěním filtrů sušičky, kde se kousky kapesníku nejspíš uchytí.  

Pozor na nešetrné zacházení s oblečením 

K odstranění žmolků existují i daleko vynalézavější metody. Pokud si na ruku navléknete nylonové punčochy, žmolky z kapesníku vám půjdou také sundat. Stejnou službu vám udělá také obyčejná metla na koberec. Špinavé prádlo kolíčky pevně upevněte na vhodné místo a chuchvalce z prádla jednoduše vytlučte.  

praní prádla v pračce
Zdroj fotografie: Pexels

Asi nejšetrnější metodou je použití navlhčené utěrky z mikrovlákna. Jednoduše s ní otřete halenky, které potřebujete vyčistit. Sundat chmýří a žmolky by neměl být problém. Naopak na oblečení ze silných materiálů pak můžete použít i kartáč. Jeho použití si však opravdu rozmyslete. Při hrubém zacházení s jemnými tkaninami existuje reálná možnost jejich nevratného poškození.  

V neposlední řadě můžete pro odstranění žmolků z oblečení použít také holicí strojek. Zejména svetry by s touto metodou neměly mít problém a žmolky by měly jít snadno dolů. V každém případě si dávejte pozor na propíchnutí a zničení oblečení. Ovšem nejjednodušší a také trvalou metodou, jak se zbavit žmolků z kapesníků, je kapesník do pračky vůbec nedávat a kapsy vždy raději několikrát zkontrolovat.