Zmrzlinu si od května budeme moci dát jen ve vymezených časech. Porušení nové vyhlášky bude kontrolovat policie

Zmrzlinu má sice rádo mnoho lidí, ovšem někteří lidé si ji pravděpodobně již nebudou moci dopřát. Chystají se nové změny.

i Zdroj fotografie: Famartin / Creative Commons / CC BY-SA
                   

Pokud máte rádi zmrzlinu, pak se vám jistě nebude líbit zpráva od italských úřadů v Miláně, které se rozhodly zakázat prodej tohoto oblíbeného dezertu. Situace se má prozatím týkat pouze tohoto města, ale je možné, že brzy bude platit po celé Itálii. Důvodem má být dle serveru Pokukaj především omezení shlukování davů lidí během noci a možného nočního hluku, který za sebou často nechávají. Na řadu mají přijít i další potraviny. 

V Miláně bude platit zákaz prodeje zmrzliny 

Zmrzlina je diamantem Itálie, a proto na ni tamní obyvatelé prostě nedají dopustit. Tradičně se tam dokonce tento sladký dezert konzumuje okolo půlnoci, a to „aby chránil klid a spánek obyvatel“. Nyní však přichází velké změny, a to prozatím v Miláně, kde má být jeho prodej v tuto dobu zakázán – tedy od 00:30 během pracovních dnů a od 01:30 během víkendů a svátků. Nové změny by přitom měly začít platit od 17. května do listopadu. 

Jak na nejlepší palačinky: Šéfkuchaři radí použít hnědý cukr a plnotučné mléko

Novela by se pak neměla vztahovat na dny, jako jsou svátky či například důležité státní události. V každém případě má poté zákaz platit pouze pro terasy a venkovní stoly, přičemž jak uvádí server Kupi, skutečnost se možná bude týkat i oblíbených pokrmů, jako je pizza a další. Cílem je přitom podle tamní vlády udržet rovnováhu mezi socializací mladých lidí a zábavou a stejně tak klidu a míru pro starší obyvatele.

iZdroj fotografie: Pixabay
V Itálii bude brzy platit zákaz prodeje zmrzliny.

Mnoho občanů dle zástupce starosty Marca Granelliho již s tímto návrhem vyjádřilo svou nespokojenost, a proto se mohou do začátku května začít odvolávat a navrhovat změny zákona. Mezi nejčastější stížnosti patří skutečnost, že tím vláda vlastně nic nevyřeší, protože lidé se budou venku scházet tak či onak. Na webu adbz jsme také psali o dalším zákazu, který platí po celé České republice, ale mnoho lidí na něj stále zapomíná. 

Co si o těchto změnách myslíte vy?

Diskuze Vstoupit do diskuze
138 lidí právě čte
Autor článku

Lukáš Jírovec

Zobrazit další články