Vyžeňte pavouky z domova definitivně, bez šance na návrat. Obyčejná voda s mátou promění domácnost v pevnost

Pavouci nás mnohdy dokáží vyděsit, zejména pokud je najdeme ve své domácnosti. Existují však způsoby, jak se jich mírumilovně vyvarovat.

i Zdroj fotografie: Depositphotos
i Zdroj fotografie: Depositphotos
i Zdroj fotografie: Depositphotos
i Zdroj fotografie: Pixabay
i Zdroj fotografie: Depositphotos
i Zdroj fotografie: Depositphotos
Další 2 fotografie
Další 2 fotografie
                   

Snad každý člověk se již někdy v životě setkal se situací, kdy se z některého koutu jeho domova vynořil pavouk. Ačkoliv se v tu chvíli můžete cítit ohroženě, neměli byste se ničeho bát, protože vám většinou tito malí tvorové nic neudělají. Jejich zabíjení je tak mnohdy bezvýznamné, a proto byste měli raději uvažovat nad způsoby, jimiž se jich zbavíte mírumilovně.

Pavouci vám neublíží

Pavouci mohou budit strach a není složité přijít na to proč. Je to především jejich vzhled, pověry a v některých případech i jed, co je činí opravdu strašlivými. Mnozí lidé tak v momentě, kdy je spatří u sebe doma, na nic nečekají, vezmou noviny či nějakou plácačku a nevinného tvora ihned zabijí. Je však dobré vědět, že v České republice pavouci nepředstavují takové nebezpečí jako například v Austrálii. A také to, že existují i takové způsoby, jimiž se jich lze zbavit za pomoci běžných přípravků, které jim nijak neublíží. 

iZdroj fotografie: Depositphotos

Ocet pro každé použití

Ocet se v domácnosti osvědčil v mnoha ohledech, a to zejména během úklidu. Rozhodně tak pro vás nebude překvapením, že dokáže pomoci i v boji proti strašidelným pavoukům v domácnosti. Pokud ho společně s vodou smícháte v rozprašovači a směsí postříkáte všechny praskliny ve vašem domě, rozhodně se jim tito malí tvorové budou vyhýbat obloukem. 

Čistota vašeho obydlí

Některých pavouků se dokážete zbavit i tak, že budete udržovat okolí i vnitřek vašeho domu v čistotě. Důvodem je skutečnost, že jim tím vytvoříte nevhodné podmínky pro žití, a proto se raději usídlí jinde. Nenechávejte tak ve vašem domě nebo jeho okolí spadané listí, posekanou trávu, stromovou kůru ani nic podobného, co by připomínalo les. 

iZdroj fotografie: Depositphotos

Voda a máta

Jedním z nejlepších repelentů proti pavoukům je aromatická máta. Zkuste proto smíchat v rozprašovači vodu s trochou mátového esenciálního oleje a směsí postříkejte celý váš dům (nebo alespoň tmavá místa a praskliny ve zdech). Nejenže vás ochrání před pavouky, ale navíc váš domov bude krásně vonět, což je výhoda, které určitě nebudete litovat.

Citrusová kůra

Stejně jako mátu nebo ocet nesnesou pavouci ani prostředí, ve kterém rostou citrusy. Nemusíte se však snažit ve svém obývacím pokoji vypěstovat citrusovník, abyste se jich zbavili. Stačí totiž, když citrusovou kůrou potřete místa, kde se tito malí živočichové často pohybují. Navíc vaši domácnost provoní svěžestí.

iZdroj fotografie: Depositphotos

Tabák z cigaret


Ať už jste kuřák, nebo ne, tabák může stejně jako výše uvedené přípravky posloužit v boji proti obávaným pavoukům. Jednoduše jím můžete posypat místa, kde se tito malí živočichové nachází, nebo jej smíchat s vodou v rozprašovači a směsí postříkat veškeré skuliny ve zdech. 

Jak bojujete s pavouky ve vaší domácnosti?

Zdroj: Geartrench

Galerie

Další 2 fotografie
Další 2 fotografie
Diskuze Vstoupit do diskuze
146 lidí právě čte
Zobrazit další články