Někteří psi, jako třeba retrívři, do postele nepatří. Je to hlavně kvůli jejich línající srsti a slinám

Spousta majitelů psů dovolí svým čtyřnohým miláčkům spát u sebe v posteli. Spaní se psem může být skutečně přínosné, pokud do postele pustíte vhodné plemeno.

i Zdroj fotografie: iStock
                   

Psi jsou věrní, ochranitelští a vždy k dispozici, když je nejvíc potřebujete. Někdy se chlupatý kamarád nechce držet svého majitele jen ve dne, ale připojí se k němu i v posteli. Znamená to, že pes svému majiteli bezmezně důvěřuje. Spoustu lidí kontakt se psem uklidňuje, čehož využívá i populární canisterapie. Spaní se psem má ale i nevýhody, mezi něž patří línání vašeho mazlíčka, štěkání nebo slintání. Některá plemena po sobě v posteli nezanechají nejmenší stopu, jiná naopak odsoudí váš klidný spánek k zániku.

Línající a slintající obříci

Velká chlupatá plemena mohou působit jako huňaté polštáře, ale pozor na ně. Velký chlupatý pes v posteli může znamenat zhoršenou hygienu. Pokud jste tedy majiteli takových obříků, jako je bernský salašnický pes, akita inu, irský vlkodav, ovčák nebo zlatý retrívr, dobře si své pozvání rozmyslete, protože věřte, že postel bude plná chlupů. Stejně tak slintající psi. Leonbergerové a německé dogy jsou zárukou spousty mokrých psích polibků a promočeného prostěradla.

Příliš aktivní pes vám nedovolí spát

Některá psí plemena jsou vhodnými společníky při procházkách, běhu nebo jiných sportovních aktivitách. Horší je to s nimi ale v posteli. Tato energická plemena vás určitě nenechají jen tak v klidu spát. Patří mezi ne například dobrman, dalmatin, vlkodav nebo labrador. Váš odpočinek by mohli narušovat častým štěkáním, v případě irského vlkodava i hlubokým vytím. Některá plemena – především zlatí retrívři – mají dokonce sklony k chrápání.

Pes - jokšírský teriér iZdroj fotografie: Depositphotos

Nejlepší chlupáči do postele

Nejlepším společníkem do postele bude takový pes, co nezabere moc místa a nepouští spousty chlupů. Jedním z nejlepších parťáků do postele je maltézáček. Moc neštěká, energický taky není, neslintá a téměř nelíná, takže je vhodný i pro většinu alergiků. Stejně tak yorkshirský teriér a shih-tzu. Přestože je yorkshire energický pejsek, prospí až 18 hodin denně. K dalším vhodným společníkům do ložnice patří i pudl, čivava nebo knírač, klasická menší plemena, která nelínají a neslintají, jen mohou být občas trochu živější.

Co si myslíte o spaní se psem v posteli?

Diskuze Vstoupit do diskuze
75 lidí právě čte
Autor článku

Michaela Narecki

Zobrazit další články