Zalévání bez starostí: Stačí do PET lahve udělat pár děr. Systém kropení je na světě

K výrobě fontánky, která dopřeje rostlinám dostatek zálivky, nepotřebujete nic speciálního. Určitě oceníte, že hodiny, které obvykle prochodíte po záhonech s hadicí v ruce, odpadnou.

Ruka drží pet lahev i Zdroj fotografie: Depositphotos
                   

Sezona zahrádkářů se díky nástupu teplejších dnů už naplno rozjela. Pohled na zahradu po zimě není nejveselejší, ale sluneční paprsky přímo vybízejí k tomu, abyste pozemek uklidili a připravili na ostrý provoz. Samozřejmostí je průklest stromů, předjarní postřik, výsadba kontejnerových trvalek, výsadba salátů nebo ředkviček ve sklenících nebo výsev jarní cibulky, špenátu, česneku nebo kořenové zeleniny. A začíná také tradiční kolotoč se zaléváním.

Vychytávka pomůže se zaléváním rostlin

Všechno snažení totiž směřuje k jednomu cíli. K tomu, abyste si mohli užít pobyt v krásné květinové zahradě a radovat se z bohaté úrody ovoce a zeleniny. Klíčem k tomu je správná péče o rostliny včetně hnojení, odplevelení záhonů a zalévání. Zejména pokud udeří velké sucho a rostliny potřebují více zálivky, se vám může hodit jednoduchá vychytávka. Ovocným stromům, keřům i dalším rostlinám dopřejete díky tomu dostatek vody.

Pravidelné zalévání může být únavnou povinností, do které se moc nehrnete. Hodiny pobíhání po záhonech s hadicí nebo konví v ruce se zdají být nekonečné. Když v létě sluníčko odvede svou práci tak, jak má, můžete mít pocit, že sotva jste se zaléváním na jedné straně zahrady skončili, můžete na druhém konci znovu začít, jak rychle půda vysychá. V takovém případě vám zavlažovač vyrobený z plastové láhve přijde vhod a nemusíte utrácet za speciální kropicí zařízení v obchodech.

Zavlažovač snadno vyrobíte z PET lahve

Výroba provizorního a účinného zavlažovače z PET lahve je snadná. V podstatě potřebujete jen onu lahev, lepicí pásku a nůžky, silnější jehlu nebo tavicí pistoli. Postup se sám nabízí. Sundáte z lahve víčko, které už nebudete potřebovat. Ideálně tavicí pistolí, ale nahradit ji může i zahřátý hrot nože nebo nůžek, vytvoříte po obvodu láhve několik malých otvorů. Nakonec vložíte do hrdla plastové láhve hadici a pevně ji připevníte lepicí páskou. Jednoduchou kropicí fontánu máte hotovou.

Zalévání zahrady iZdroj fotografie: Depositphotos

Poslední krok je nejjednodušší. Lahev už jen umístíte k rostlinám, upevníte ji na větev nebo tyč, kterou zapíchnete do země, a otočíte vodovodním kohoutkem. Proud vody by měl být střední, aby se nevyrvala hadice z hrdla. Z otvorů v plastové lahvi se na rostliny budou příjemně snášet kapky blahodárné vodní sprchy. Díky šikovnému triku si můžete občas na zahradě i odpočinout a ugrilovat si něco dobrého k jídlu, přečíst si dobrou knížku nebo prostě jen tak lenošit. Fontána zaleje za vás, jen ji nezapomeňte občas přemístit k další rostlině.

Co říkáte na vychytávku na zalévání z plastové láhve?

Diskuze Vstoupit do diskuze
89 lidí právě čte
Zobrazit další články